Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Panoráma üvegtető vélemények?...

Panoráma üvegtető vélemények? Mennyire kell félni, hogy pl. kavicsot kap?

Figyelt kérdés

2020. jan. 10. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
ha van pénzed akkor nem kell aggódni :) ha kevesebb van és bontottat találsz akkor nem vészes,ha abszolút nincs pénzed akkor aggódhatsz. Jó esetbe amúgy simán lehet javítani ha kavicsot kap,ha nem foglalkozol vele akkor szépen majd reped. De azért javítás után nem árt gyűjtögetni újra a pénzt. Cascoval nyugi van
2020. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D. Brasco ***** válasza:
Semennyire....en legalabb is még sosem hallottam olyan rémtörténetet hogy valakinek az ölébe hullott volna a panorama tető főleg egy kavics miatt!Akkor mar inkább mondjuk jégeső miatt!De még olyan sem volt pedif volt es van is üvegtetős kocsim,es mindkettövel kapott el jégeső
2020. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Annak inkább hátránya van mint előnye.

Mit néz ott az ember, a nagy semmit. Nyáron esetleg hülyére égeti a fejét, úgyis elkell húzni az árnyékolót. Ellenben betud ázni és akkor csak a szívás van vele.

2020. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 2!

Akkor szerencsés vagy. Ugyan nem panoráma tető, de céges autónál a sima szélvédőre többször kaptam úgy kavicsot, hogy azonnal el be is repedt. Azt pedig előbb-utóbb cserélni kell. Egy panoráma üveg újonnan alsó hangon is több százezer forint... nem olcsó. Elég ha a szélvédőre kapod, nem is kell hogy a felső részére érkezzen és az egészet cserélheted, mert egyben van. Ha nem is a látómezőben van, engem baromira zavarna egy kagylós kitörés is.


# 3!

Szerintem te valamivel nagyon kevered. Egy panoráma üvegtető hogy a lótúróba tud beázni?! Amíg fizikailag egyben van az üveg, nem fogja átengedni a vizet. Szerintem te a tetőablakra gondolsz. Az teljesen más!

2020. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
72%

A panorámatető nincs egyben a szélvédővel, tehát elég szélvédőt cserélni.

A panorámatető nem kap kavicsot, mivel vízszintesen van, te pedig haladsz az úton. A motorháztető eleje szokott kőfelverődéses lenni, a vége nem, a tető végképp kizárt. Akkor kaphat kavicsot ha a híd tetejéről ledobnak egy méretes követ, pont a kocsira.


Napfénytetőből az utólagos ázik a gyári nem.

2020. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5!

Akkor nyilván hallucinálok: [link]

[link]

Egy ilyet hogy vágsz ketté, hogy a vízszintes része maradjon, csak az elejét cseréld?

A mostani autómban "elektromosan dönthető és elcsúsztatható napfénytető" van. Szerintem te erről írsz. Ez valóban teljesen független üveglap a szélvédőtől és csak vízszintesen helyezkedik el. Ezt én se féltem. Sokkal előbb fog a szélvédőm kavicsot kapni, ez valószínű soha. Még be sem ázott soha, igaz még nincs 2 éves az autó.

2020. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

Ilyen ratyi megoldást még sosem láttam, bár sejthettem volna hogy van 1-1 beteg gyártó.


2 napfénytetős autóm van most, 1-et nemrég adtam el, felismerem a napfénytetőt.


Eddig amilyen panorámatetőt láttam (és ez a tipikus), ott nincs egyben a tetőüveg és a szélvédő, külön cserélhetőek. Ez az Opel megoldás nem elég hogy nem túl bíztató, még kifejezetten ronda is.

2020. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha egybe van a szélvédővel akkor nagyon kockázat, ha külön akkor nem. A beázásos para is hülyeség. Ha nem volt törve az autó, nincs megcsavarodva, akkor a tetőablak/panorámatető ugyanúgy nem ázik be, mint a szélvédő. Tetőablakos autóm van, viszonylag ritka típus, de elég sok tetőablakos van belőle. Nulla, azaz nulla tulaj panaszkodott eddig beázásra.
2020. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Haveroméknak van egy régi Peugeot 307, full panorámatetővel. Dupla üveg, a felső rész végig van repedve legalább 10 éve. Nem ázik be sehol, még csak nem is párásodik a 2 üveg között. Elég strapabíróak ezek.
2020. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!