Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorom akkumulátorának...

Motorom akkumulátorának tetején és alatta fehér megkeményedett habszerű anyag van, ez mitől van?

Figyelt kérdés
Ne nevessetek ki légyszí, lány vagyok, nem értek a műszaki dolgokhoz, sejtem, hogy kuka az akksi, csak szeretném tudni, hogy ez mitől lehet. Nem sikerült beindítani a motort, ezért szedtem szét és akkor láttam. Öreg lehetett már vagy valami más okozta? Mióta nálam van (~1 éve) nem volt még cserélve.
2020. jan. 11. 17:20
 1/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Savmaradék
2020. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Folyó vízzel mosd le, és úgy szereld ki.
2020. jan. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nembiztos hogy megrémült az akksi,a sav gőze ugyanis ilyen formában csapódik le.

A sarukat ezért kell néha ledrótkefézni.

Tölts rá nyugodtan,egy próbát megér.

2020. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mickbro ***** válasza:

Az akkuban lévő kénsav kijutott. Ha szerencséd van csak a gőze. Töltsd fel ion cserélt vízzel, majd kapcsold töltőre.

Ha nincs szerencséd, szar a feszültségszabályzod, túltöltötte az akkut. Ha beindul mérd meg a feszültséget az akku pólusain! Max 14,4 V lehet.

2020. jan. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!