Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek ha kivenném az...

Szerintetek ha kivenném az autóm akkumulátorát gond lehet az autónak ha áram nélkül maradna legalább 3 hétig? El kell utaznom és beviném a lakásba addig az. Akut mert kint hideg van.

Figyelt kérdés

2020. jan. 11. 22:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lemaradt!Citroen C3 1.4 2002 az autóm :-)
2020. jan. 11. 22:22
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem és nem is tudják akkor ellopni.
2020. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Max a rádió veszti a beállításokat.
2020. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kiveheted semmi baja nem lesz.

Egyébként amikor cserélik akkor is kiveszik és megszűnik az áram mindenhol.

2020. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Miert okozna gondot? Legalabb egy logikus magyarazotot mondj mar, hogy miert gondolod ezt...
2020. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Különösebb gondot nem okoz. Nem ismerem pontosan ezt a típust, de legfeljebb olyanokra számíthatsz, hogy a dátumot, időt újra be kell állítani, a rádió esetleg kéri a biztonsági kódot, vagy az automata ablakfelhúzáshoz a végállásokat újra kell tanítani.

De amúgy egy jó műszaki állapotú, feltöltött akkunak 3 hét hidegben sem gond. A saját autóm pl most december 14-től január 11-ig majdnem egy teljes hónapot állt hidegben, nyitott udvari beálló alatt, ráadásul a riasztó is végig be volt kapcsolva. De semmi gond nem volt ebből, azonnal indult, mintha csak előző nap állítottam volna le.

2020. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy hét után már nagyon fog hiányozni neki az áram,de valahogy el lesz majd nélküle
2020. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

némelyik agyonelektronikázott japó autónál ez gond lehet akár egy óra múlva is. Elötte meg kell keresni a kódokat, akkor nincs gond indítás után.


Jó írják, például a szervizben ha lakatolják, akkor is kiveszik az aksit, aztán pármhét után pöccre indul. Legfeljebb az alapjáratot kell megvárni, míg megtanulja újra.


Vedd ki, nem lesz semmi baj.

2020. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én sosem veszem ki, nem is értem sokan miért cipelik állandóan az akksit. Immár több régi autót is tartok, egyikből sem veszem ki az akksit, pedig volt már bonyolult elektronikás oldtimerem is (E23as BMW). Inkább bebikázom tavasszal a téli állás után, 3 perc az egész. De ha jó az akku és nem lopja semmi az áramot, még 4 hónap állás után is egyből tekert az önindító.

7 éves Audim is volt, hogy 1 hét után nem indult. Bebikáztuk, és kész. Ha kiszedtem volna az akkut, kb 2 órán keresztül állíthattam volna vissza a beállításaimat.

2020. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdés jogos, csak a válaszolók többsége még nem találkozott még olyan jelenséggel, hogy akkucsere után bizonyos motorvezérlő beállítások is nullázódnak. Sok dízel Mitsubishinél pl. az alapjáratot kell megtanítani az autónak, pár percig kell alapjáraton ketyegtetni. De láttam olyan BMW-t ahol konkrétan számítógéppel kellett valamit programozni egy akkucsere után, addig nem indult a jármű.
2020. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!