Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kell félni egy...

Lord19931224 kérdése:

Mennyire kell félni egy hidrótőkés motorral felszerelt autótól?

Figyelt kérdés
Itt gondolok cicergés, kopogás, sercegésre ami csak hideg állapotban hallható.

2020. jan. 13. 05:42
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon. Én a helyedben rettegnék.
2020. jan. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szinte mindegyik auton van, meg ez kest a kegkisebb tetel ha valami elromlik.
2020. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell félni tőle, de előbb-utóbb ki kell cserélni őket. Nekem 400 ezer km-hez közeledve értek meg a cserére, már olajcsere után se lett halkabb a motor, nagyon hangosan csattog. Ha nem lennének hidrotőkék, akkor csak állítani kéne a szelepeken, pl. régebbi Honda Jazzben van ilyen, az én kocsim viszont változó szelepvezérlésű, úgyhogy csak a csere megoldás. Darabja 3000-7000 Ft, nekem 16 kell, úgyhogy nem valami olcsó.
2020. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A hidrotőke az egy jó dolog..

Nem kell tőle fèlni.

2020. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont azèrt van kitalálvs hogy hidegen ne csattogjanak a szelepek.
2020. jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 1994 utan gyargyott autokban mindegyikben van hidrotoke. Ha hidegen csattog, letezik a xado-tol a belso motor moso, a regi olajba tegyel 2 250 ml-es flakonnal, jarj 1000 km-t aztan engedd le az olajat, csereld az olajszurot, feltoltod xado belso motormoso olajalal (2 literes kiszerelesben letezik) jaratod a motrot 40-55 percet max 1 orat. Leengeded a motormoso olajat, csereled a szurot, feltoltod 5w50 xado olajjal es eltunik a hidrotoke zaj. Ez kb 30 - 35000 forintba van. De ha uj autot veszel, ez a gond 300000 km utan fog jelentkezni.....
2020. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég egyszer elmulasztani az olajcserét és dobhatod kukába a hidrotőkéket. Egyébként pedig sokat bír. Éppen most járt nálam egy 30 éves golf aminek gyári tőkéjei voltak és alig volt hangja. De ez sajnos nem mondható el egy későbbi német autóról.
2020. márc. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!