Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy régi benzines...

Vettem egy régi benzines autót és lámpáknál elindulásnál folyton lefulladok. Tippek?

Figyelt kérdés
Amin tanultam vezetni dízel volt és azzal sohasem fulladtam le. Hogyan kell könnyen elindulni? Én úgy csinálom, hogy 1-es, fogáspontig kuplung, gáz és szépen lassan engedem fel a kuplungot. Adjak gázt mielőtt felengedem a kuplungot fogáspontig? Ha igen akkor csak gázfröccs vagy folyamatos gáz és úgy ráenged?
2020. jan. 14. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Folyamatos gázzal a fordulat legyen kb. 1500, elkezded engedni a fogáspontig, majd ha felgyorsult óvatosan felengeded teljesen.
2020. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Gyakorolj. Elhagyott út, parkoló, bármi, ahol nem zavarnak más közlekedők, meg te sem őket. Elindulás, megállás, több tucatszor. Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. Egy idő után teljesen természetes lesz, nem kell ennyire figyelni a fordulatszámra, kuplungpedál állásra.
2020. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg csak gyakorlás kérdése.


Az 1-es írta a fordulatszámos dolgot. Szerintem pont arra nem kell annyira figyelni, hogy mekkora fordulatig nyomd a gázt indulásnál (kivéve emelkedős elindulás). Kezdjük ott, hogy nem írtad mennyire régi benzines autót vettél. Vannak még forgalomban olyan régi benzines autók amikben nincs fordulatszámmérő :D Nekem is van ilyenem. De nekem nem is kell. Ha újabb autót vezettem sem érdekelt a fordulatszámmérő soha. Mindig éreztem mikor kell váltani és egyáltalán nem volt magasabb a fogyasztásom vele, mint másnak.


Rutin kérdése az egész. Általánosságban azt mondanám, hogy ahogy engeded a kuplungot, úgy nyomd a gázt is lassan. Bár ezt elmagyarázni nehéz, mert tényleg gyakorlás kérdése az egész. Ha már érzésből jön az egész, erre tényleg nem egyszerű válaszolni, mert annyira rutinból tolja az ember. Egyszerre engeded fel a kuplungot és nyomod a gázt.

2020. jan. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Második vagyok. Nem tudom, kinek szúrta a szemét a válaszom, illetve a harmadik válaszoló írása, amiért le kellett pontozni. Mindenesetre gratulálok hozzá. Próbál az ember segíteni, értelmesen hozzászólni, de az ilyenek miatt elmegy a kedve az egésztől. Még egyszer gratulálok mindazoknak, akik "lehúztak" engem is, a másik válaszolót is. Remélem, ha ezeknek az embereknek lesz gondjuk, soha nem kapnak érdemi választ, segítséget semmilyen problémájukra.
2020. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Én ezt már megszoktam. Szerintem van aki arra élvezkedik, hogy lepontozza az embereket. Pedig az emberben csak a segítő szándék van. Mindhármunk írásában az volt, ebben biztos vagyok. :) Nem tudom ki pontozott le, de bízom benne a kérdezőnek sikerült hasznos választ adnunk. :)

2020. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam, köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 15. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!