Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. mennyiért lehet használtan...

Kb. mennyiért lehet használtan már olyan autót venni ami magától parkol?

Figyelt kérdés
És ez a technológia nagyjából melyik évtől került a kocsikba? Akár konkrét autó típust is írhattok. Előre is köszi!
2020. jan. 15. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 2015 felé kezdett megjelenni olcsóbb autókban, pld Opel, Kia.
2020. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásodat! Esetleg arra is tudnàl válaszolni, hogy ez a technológia kb. Mennyivel dobja meg a modell árát?
2020. jan. 17. 20:46
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Buszbérletet vegyèl
2020. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kompaktban gyakorlatilag nem fogsz olyat találni, ami magától parkol, mert egy olcsóbb autóba szinte senki sem fizette érte ki a busás felárat. Passat-Superb-Insignia vonalon keresgélj, ott már jobb esélyeid vannak, de az nem lesz olcsó használtan sem.
2020. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megerősíthetem amit írtak. Opel Astrám van, aminek ez a generációja 2015-től van gyártásban és van benne ilyen funkció.

Most nem bogarászom neked végig a hasznaltauto.hu-t hogy mennyibe kerül a legolcsóbb használt, amiben benne van ez a funkció. De úgy saccolom, hogy 3-4 millió körül már esélyes, hogy találsz ilyet.

Egyébként nem kértem kifejezettem ezt a funkciót, hanem csomagban volt. Így megkaptam. Alapmotorral alaptípushoz úgy emlékszem nem is volt külön rendelhető. Kellett egy bizonyos felszereltségi szint és azon kívül is X, Y csomag rendelése előfeltétele volt. Tehát szinte lehetetlen forintosítani, hogy csak az önparkoló mennyibe került. Az elején amíg újdonság volt nekem ez az autó, párszor kipróbáltam, de megmondom őszintén engem kifejezetten idegesít. Egyrészt nagyon lassú, sokat tököl a rendszer. Már a parkolóhelyet is sokkal előbb szemmel kiszúrom, mire ő elhaladás után észre venné. Ha nem elég közel gurulsz el az üres hely mellett, észre sem veszi. Lehet hogy más, drágább, újabb autókban ez már jobban, kifinomultabban működik. Ezt nem tudom... Másrészt zavar, hogy nem én irányítom a kocsit.

Szóval te tudod, de nekem kb ez a legeslegutolsó szempont lenne autó vásárlásakor.

2020. jan. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Senki, de tényleg senki sem kért arra, hogy bogarássz.
2020. jan. 26. 15:47
 7/9 anonim válasza:

2007 utáni Lancia Delták tudnak maguktól parkolni. Benyomod a Magic Parking gonbot, az autó elkezdi keresni magának azt a helyet ahova befér és neked csak annyit kell tenned, hogy amikor jelez, előremenetbe, vagy hatramenetbe kell tenned az autót! Ezek közül a jobbak 2 milliótól indulnak, de én csak a legnagyobb motorváltozatosban és csúcs felszereltségesben (1.8 Di-T, Executive Sporttronic, Platino Sporttronic) láttam eddig Magic Parking funkciót, de ez nem jelenti azt, hogy csak azokban lenne. Az Executive Sporttronic, Platino Sporttronic (amiben nagy valószínűséggel már van ez a funkció, azért valószínűleg, mert nem volt) azok itthon 2.5-3 milliótól indulnak.


Itt egy kis videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=hQSudf4OKb0

2020. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ford Focusban is lehetett rendelni.

Ketlem hogy hasznaltan sok ilyen autot talalsz mert draga volt ez a parkolas segito rendszer es nem hiszem hogy sokan kertek bele.

2020. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Még az előzőekhez hozzáfűznék annyit, hogy ezek az önparkoló autók elérhető áron olyan helyekre állnak be, ahova még egy kezdő jogsis is kényelmesen beáll.
2020. jan. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!