Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4mm-es profilmélység egy...

4mm-es profilmélység egy nyári gumin kevésnek számít?

Figyelt kérdés
Nyárin 1.6mm a határérték, télin 3.5mm. Vagy rosszul tudom?
2020. jan. 16. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

AZt irod hogy a határérték 1.6 mm , akkor a 4 mm is jó.

Vagy azt se érted amit te magad leirtál?

2020. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha el akarod adni akkor igen, ha használni akarod akkor

még okés.

2020. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Rosszul tudod, a nyári gumi profilmélységtől függetlenül télen is nyári gumi marad, az anyag összetétele nem változik meg.

A téli guminál említett minimum 4 milliméteres profil mélység ajánlott, hogy valóban téli gumiként tudjon funkcionálni, a kötelező ott is csak 1,6 milliméter lenne, pedig az már hóban, jégen igencsak kevés.

2020. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
66%

Még ha a nyári határértéke kisebb is, én spec 3-4 mm profilmélység alatt már nem használnám, télit meg 5 alatt.


Kisebbel sincs semmi baj nyárinál, egész addig, amíg nem vágsz vele ketté egy pocsolyát kilencvennel.

Egy jó profilmélység nagyon jól csökkenti a felúszás esélyét.

Persze a profilminta is fontos.

Az minél kevésbé alkalmas a vízkiszórásra, annál mélyebb profil véd csak meg a felúszástól.


Téli esetén is fontos pont a felúszás, de ott a recemélységnek más lényeges szerepe is van.

Például illene hóban szépen fognia és nem eltömődnie a hótól, ahhoz meg az kell, hogy a recék rugalmasan tudjanak mozogni oldalra is, kicsit hajlani is.

Ha kevés a recemélység, a recék merevebbek és ez a funkció kevésbé működik.

Meg akkor is, ha a recemélység még okés, de a gumi öreg és felkeményedett.

2020. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
47%

"A téli guminál említett minimum 4 milliméteres profil mélység ajánlott, hogy valóban téli gumiként tudjon funkcionálni, a kötelező ott is csak 1,6 milliméter lenne, pedig az már hóban, jégen igencsak kevés."

Tudtommal a nyári 1,6 és téli 4 mm már előírás.

Télire 1,6 kötelező minimum a nagy méretű teherautó-gumiknál van.

Ahol ugyebár tudjuk, hogy akár teherautó, akár járati busz, ugyanazon az abroncson fut télen-nyáron, kutya sem cserélgeti.

2020. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Nálam 3-4 mm-es nyáriguminál esőben már fel-felvillant az ESP menet közben. Mivel sokat ingázok autópályán, inkább vettem új gumit. Ezen szerintem nem múlhat a biztonság.

Ha keveset mész, főleg városban, akkor még talán elégséges lehet egy darabig. De lassan ideje gondolkozni a cserén, főleg ha valami idősebb 6-7-8 éves gumiról van szó. 1,6 mm-ig nem koptatnám semmiképp.

2020. jan. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag nagyon nem fér bele, akkor az idei szezonra szerintem még fent hagyhatod. Ha valaki ennyivel akarja neked eladni, akkor viszont semmiképpen ne vedd már meg.
2020. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!