Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E10 pánik? Avagy mi áll a...

E10 pánik? Avagy mi áll a használati útmutatóban?

Figyelt kérdés

Nem volna hasznos megnézni, mi áll a gépkönyvben a bulvárlapok helyett?

Ignisem van (jó, tudom az nem autó), a 2003-ban nyomtatott gépkönyv szerint a 10%-os etanol tartalmú benzin használható.

OK, ettől még a fogyasztás lehet nagyobb. Nem igaz, de mindegy.

Kérdés: a futáskilométerre vetített költség kisebb a 100-ast használva 95-ös helyett?


2020. jan. 18. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem bulvárlapokban tájékozódtam, hanem a márka hivatalos oldalán. Szerintem ez van épp olyan megbízható.
2020. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Nekem a fogyasztást nem az üzemanyag oktánszáma a fogyasztást egyik autónál sem. Egy időben az egyik hálózat 95-öséből kicsit kevesebbet evett, de mára már ezt sem tapasztalom. Egy időben az autópályán kicsit jobban ment az autóm, ha 1/3-ad etanolt tankoltam a benzinbe. (Sajnos az etanol előbb drága lett, később teljesen eltűnt)

Többféle autóm volt (suzuki, Skoda Octavia több darab)

2020. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Én teljesen átálltam 100-asra december elején, nem vagyok hajlandó E10-et tankolni, annak ellenére sem, hogy az autóm gépkönyve szerint megengedett. A fogyasztás nekem nem változott, nem eszik kevesebbet a 100-asból, de mivel a prémium üzemanyag drágább, a km költség valamennyit nőtt. Kibírom, cserébe nyugodt vagyok hogy nem lehet gond.
2020. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
A 30 éves roncsautokat leszámítva kétlem hogy bármiben is okozhatna bajt. En semmit nem veszek eszre belole, sőt a fogyasztást sem tudom pontosan számolni, olyan 7 körül. Aki megmondja hogy hu igen kemeny fel literrel többet fogyaszt úristen azt en figyelembe se veszem. 70 eves nagyszüleimnek ku..a nehez volt elmagyarázni hogy nyugodtan mehetnek autóval.
2020. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nincs beleirva minden autó könyvébe. Amúgy meg sz*rok bele, Dacia 1310 már több mint egy éve megy E10el (Romániában már rég van, oszt senkinek semmi baja), pedig még ólompótlót sem teszek bele.
2020. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
15%
#3. Mi a garancia arra, hogy a 100-as benzin nem előbb teszi tönkre a motorodat, mint az E10? :))
2020. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
A fogyasztás kb 2-3%-al lesz nagyobb, mint etanolmentes benzinnel. A megszokott E5 benzinhez képest kevesebb mint 2%-al. Az Ignis nem kényes az etanolra, éveken át jártam vele E85-el. Átalakító tennem kellett bele, de csak azért hogy ne legyen Checkengine, és -10-ben is pöccre induljon. De a mindenféle rémmese, amit itt is olvashattunk (valakinek megette a Seat hidrotőkéit, megmarta a szelepeket, kedvenc motorján megette a réz úszót a karburátorban és hasonlók...) az egyszerűen nem igaz. A VW csoport egyes alulméretezett üzemanyagszivattyúi nem szeretik az alkoholt, ennyi talán igaz.
2020. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
A gond ott van, hogy felfujták az egészet, ha simán egyik napról a másikra váltanak, aztán csak annyi hír lesz, hogy E5 helyett E10 lesz kinn a kutakon akkor kb a kutya nem foglalkozna vele sőt észre sem vennék a dolgot, így meg mindenki ezen pattog.
2020. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Én 100-as benzint tankolok a kocsimba, de nem az e10 miatt, a kocsi 2019-es simán megy e10-zel, de sima 95 e5-t sem tankoltam már nagyon rég, akkor is nagy eséllyel csak azért, mert más nem volt a kúton.

Az előző kocsijaim is drágább benzinnel voltak tankolva, pedig régiek voltak, mondjuk csak adalékolt 95-össel, és nem 100-assal. De pl Skoda Favoritot (93-as) üzemeltettem e85tel is másfél évig, kutya baja sem volt.


Egyszerűen azért tankolok az esetek 98 %ban 100-ast, mert jobban érzem tőle magam, hogy, amikor a kocsi jelez, hogy magasabb fordulatra kéne kapcsolni, akkor tényleg el is bírja azt, annak ellenére, hogy nem feltétlen veszem figyelembe a 4–>5 kapcsolásn. Évi 15000 km-t megyek a kocsival, teljesen random, hogy a pesti dugóban vagy az autópályán, az a 10% többletköltség megéri nekem.


Ettől függetlenül kissé elszomorít, hogy a magyarországi fizika és kémia oktatás a béka segge alatt van, ráadásul az elmúlt 20 évben egyre inkább háttérbe szorul annak oktatása, hogyan kell a médiahisztit és a valódi információt megkülönböztetni.

2020. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

"aztán csak annyi hír lesz, hogy E5 helyett E10 lesz kinn a kutakon akkor kb a kutya nem foglalkozna vele sőt észre sem vennék a dolgot, így meg mindenki ezen pattog."


Ez történt Romániában, itt senki nem tudott semmiről. Az emberek 99%a azt se tudja, mi az E10. Láss csodát, még mindig gurul minden roncs.

2020. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!