Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Típusazonos motorcsere mūködése?

BTzone509 kérdése:

Típusazonos motorcsere mūködése?

Figyelt kérdés
Van egy B4-es Passatom, az elõzõ motor már haldoklott ette az olajat, vizet. Vettem egy ugyan olyan motort (2e) motorkód. Ugyan ez csak 150ezret futott de a motorszám nem olvasható termeszetes modon elhasznalodottsag miatt. Ami be volt jogyezve a tulaj forgalmijaba akitol vettem. A motor beszerelésre kerûl mūhely által kapott uj tomiteseket, vizpumpat, vezerlest, kuplungot satobbit szamla nincs rola. Februarban az auto muszakizik, igy parazok hogy bele fognak-e kotni hogy nem leolvashato, ha igen mire szamithatok mit kell tennem ennek elleneben? Az auto muszakilag tokeletes. A motorrol adasveteli keszult es kep a forgalmi bejegyzesrol, a muhelytol egy anyagfelhasznalasi papirom van es munkadijrol. Köszi!
2020. jan. 20. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kell számla a motorról, kell számla a beépítésről, és kell egy cégszerűen aláírt nyilatkozat a beépítő műhelytől, hogy típusazonos motor került beépítésre. Ezeket a papírokat az ocsmányiroda el fogja kérni, és kérésre hitelesített fénymásolatot adnak vissza, az eredeti náluk marad.

Még van időd pótolni a számlát.

Akitől vetted, jogosult számlát adni? Vagy egy otthon elbontott autóból (ami ugye nem létezhetne) származik?

Visszamenőleg papírozz le mindent.

2020. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos mivel bontott volt háztól így csak adásvételi van. Számlázva nincs a beépítés gondoltam igy spórolok vele, se nyilatkozat hogy egyezik. De az említettekben írtam, hogy a motorszám nem olvasható csak a motorkód. Kérdés papirozás nélkül át megy e a mūszakin mivel “nálam is elkophatott volna két év alatt” a motorszám..
2020. jan. 20. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez az autó megy a zúzdába.
2020. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eselytelen, akkor elbontom majdnem full usa kivul belul.
2020. jan. 20. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, sajnos nem kitaláció amit írtam, volt egy motorcserém nem rég, és pont így zajlott. A tudnivalókat megkérdeztem egy ismerőstől, aki műszaki vizsgabiztos, ő mondta hogy milyen papír kell pontosan.
2020. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vidd olyan helyre műszakiztatni, ahol nem foglalkoznak ezzel. Van ahol kenőpénzzel simán áttolnak a műszakin egy szétrohadt, motorhibás kocsit is.
2020. jan. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!