Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy tehergépjárműveket,...

Egy tehergépjárműveket, Buszokat szerelő tudása miben tér el egy személyautó szerelőétől?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt technikai felépités, különböző mechanikai és elektronikai elemek, szerkezetileg van-e hasonlóság? Figyelembe veszik egy tehergépjármű szerelő több év szakmai tapasztalatát egy autószerelő műhelyben, vagy kevés a hasonlóság?

2020. jan. 21. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván sok hasonlóság van, de például a személykocsik között nem jellemző a légfék.
2020. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudásban nem igen van különbség csak az egyiknek teherautó javításban a másiknak személyautó javításban van nagyobb gyakorlata és tapasztalata. Technikailag már minden fajta jármű tele van elektronikával. Egyes tehergépkocsik talán annyival lehetnek bonyolultabbak hogy ha önrakodók vagy billenősek akkor még van egy nagyon komoly hidraulikus és elektro-hidraulikus egységük ami nagyon kemény dió tud lenni.
2020. jan. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen! Légfék rendszer is igaz!
2020. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a fék működik levegővel hanem szinte minden.

Levegős szinte az összes rugó, mindent szelepek vezérelnek, az automata váltó is levegő rásegítéses.

De abszolút más szerszámok kellenek hozzá.

A legtöbb jóval nagyobb mint a személykocsihoz ami kell.

Plusz az elektronika is teljesen más, más fajta tudás , iskola kell neki.

2020. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha profi autószerelő vagy, akkor sokkal többféle autóval, megoldással, típussal találkozol. A buszszerelés viszonylag egysíkú, hiába van mondjuk 10 modell, a 10ből 5nek lehet ugyanolyan motorja van, nagyon hasonló műszaki megoldásokkal. De élvezetes munka a buszszerelés is, de rétegmeló.
2020. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgoztam ebbe is abba is fiatalon. A kamionszervizben sokkal retkesebb voltam. Útáltam! Amúgy nagy külömbség nincs csak minden nagyobb.
2020. jan. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!