Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem világit a műszerfalam?

Zoly12 kérdése:

Miért nem világit a műszerfalam?

Figyelt kérdés
Ma szerettem volna beszerelni az új autórádiómat, ISO csatlakozó volt a régihez, de az új rádió már kenwood csatlakozóval ment. Összekötöttem a szálakat szint szinnel, figyelve a negatív szálakra, és utoljára maradt egy narancsàrga drót, amit nem tudtam hogy hová/mihez kössek, és rá tettem a testre ami a fekete szín volt, és akkor egy gyenge szikra látszódott, azóta nem világit a műszerfalon a sebesség, a fordulatszám, a töltés és az üzemanyag mérő sem. A többi lámpa kívül belül világít, Audi a4 b5 1.6 benzin autóm van. Előre is köszönöm

2020. jan. 21. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

" és utoljára maradt egy narancsàrga drót, amit nem tudtam hogy hová/mihez kössek, és rá tettem a testre ami a fekete szín volt, és akkor egy gyenge szikra látszódott"

Hát gratula👏👏👏!

Nem tudod hogy mit csinálsz, de neki állsz?

Pozitívból kettő van. Az egyikkel csak gyújtással müködik a rádió, a másikkal gyújtás nélkül is. Szabadon választható, hogy melyik bekötést szeretnéd, de a másikat le kell szigetelni, hogy ne tudjon le testelni.

Csináltál egy csinos kis zárlatot.

Vidd el egy autóvillamosági szerelőhöz, és hányd a kereszeteket, hogy jó hírekkel szolgáljon.

2020. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először szedd szét amit össze barmoltál, aztán meg nézd át a biztositékokat és végül vidd el egy elektróműszerészhez.
2020. jan. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

SZínre színt. Aham. Véletlenül sem kerested meg a neten, hogy az ISO csatlakozó melyik pontja micsoda, és az új rádión melyik szín micsoda.

Nem a színt a színnel kellett volna, hanem az azonos funkciót az azonos funkcióval, lehet hogy teljesen mást jelent az egyik szín itt, és mást ott.

Akár még a rádiót is kinyírhattad így.

2020. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megpróbál valaki segíteni is, vagy csak lehordtok mindennek?
2020. jan. 22. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Segíteni próbáltam, ha nem vetted volna észre.

A rádióra rá volt írva, melyik szín micsoda.


Az ISO kiosztása fent van a neten, de filléres átalakító is lérezik. Nem rögtön vágni kell, hanem kicsit guglizni.

Csak beírtam ISO kenwood car radio, és jött a megoldás.


[link]


1300 Ft, semmit nem kell vagdalni, összedug, működik, örül.

2020. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nézd át a biztiket a kocsiban és a rádióban is de szedd le a narancs kábelt a testről!
2020. jan. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!