Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél millióból használható autó?

Fél millióból használható autó?

Figyelt kérdés

Ismerősömtől vennék 450-ért egy 2004-es 1.6-os Citroen Xsarat.

110 lovas

Korához képest kevés km (~155ezer)

Együtt járunk vele melózni.

Kényelmes, csendes autó.

Ő újabbat akar venni ezért adja el.

Szerintetek jó vétel?



2020. jan. 23. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Futóművénél a hátsóhíd egy idő után cserés, ez típus betegség, az több mint egy százasodba fog kerülni, ha még nem csinálták meg, elektromos hibák is lesznek/lehetnek bőven. Amúgy a kaszni elég jól bírja a rozsdát általában és a motorja se rossz.
2020. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd, így nem lehet ezt megválaszolni. És hiába küldesz a külsejéről képet, azzal sem lennénk előrébb.


Ha tetszik vedd meg. De nézd meg milyen áron vannak hozzá a kopó alkatrészek (szíjak, görgők, feszítők, féktárcsák, betétek). Nyúlványok állapota, futómű.


Ha első autó, akkor a biztosítása drága lesz, átírása sem egy 1000-es Swifté. Városban rohangászni sok a 110Le.

2020. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Épp a minap olvastam róla, megkerestem neked:

[link]

2020. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ennyir azért nem jó autó, mint ahogy itt előadják a cikkben :)
2020. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Éppen ezt a vezess.hu cikket akartam linkelni én is! Csodálkoztam is, hogy ilyen jókat írtak róla, nem egy rossz gép tehát. Nyilván túlzás, hogy a Golf-nal (III-as ill. IV-es) jobb, csak sokan azt hiszik, hogy ugyebár francia, akkor az csak vagy jó eséllyel xar lehet... A 75 lovas 1.4-es ideálisabb választás lenne, bőven elég, még országúti közlekedésre (normális keretek között). Mi 4-en a haverokkal egy kis 75 lovas 207-essel (Peugeot) mentünk le Pulaba, Isztria, fullra megrakva, köztünk egy 195 centis, 120 kilós emberrel, szinte végig klímával, s elég volt... Összesítve tehát nem egy rossz vétel a Xsarabeusz.
2020. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Francia autók nyavajája a hátsó futómű.

Elkezd X be állni a hátsó kerék, és a hátsó híd javíttatás "felújítás" jó kis lehúzása a szerelőknek... Persze a beállítás lehetőségét sosem kínálják fel, pedig lehet manuálisan állítani a magasságot már aki ért hozzá, de megvárják amíg jól leül az egész aztán jaj hát ezt cserélni kell (a komplett hátsó hidat) jó pénzért...


Váratlan elektromos hibák, plusz kicsavarhatatlan csavarok (pl lengőkarnál) még a francia kocsik jellemzői.


Én kizárólag Ázsiait vennék 10 év felett a helyében...


Jók az európai használtautók persze, 10 év alatt, vagy ha oldtimer.

2020. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha ismerősöd, akkor vedd meg ha kell, legalább lesz aki segít szerelni, ha gondod lesz, nem feltétlenül kell szerelő, lehet műhelyet is bérelni, aztán nekiálltok, a neten minden fent van és a yt is tele van videókkal, plusz ha műhelyt bérelsz, lehet kérni szaksegitséget is óránként 2 ezerért.. Jobban megéri mint egy 15 ezres szervízóradíj plusz alkatrész ára...
2020. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha van még legalább 150-ed kezdeti javításra, akkor mehet
2020. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tavaly lett megcsinálva a hátsó futómű
2020. jan. 23. 18:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Vedd meg nyugodtan!


Első autónak tökéletes, főleg munkába járni!

2020. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!