Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elnyírt csavar kiszedése?

Elnyírt csavar kiszedése?

Figyelt kérdés
Termosztát csere közben , az egyik csavar feje elnyírodott! Ráadásul nem könnyen hozzá férhető helyen van... Mit tegyek? Tippek, Tanácsok?

#csavar #termosztát #elnyírt csavar fej.
2020. jan. 27. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ráteszel egy hogyhivjákot,és óvatosan kitekered
2020. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Hozzáférhetővé kell tenni. Akkor több módszer is van rá.
2020. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az mit jelent?

Leszakadt vagy csak lesarkaltad?

2020. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen könnyedén hozzáférhetővé kell tenni.

Ha alumíniumba van szakadva akkor nagyon nagy szívás.

Ha acélba vagy öntöttvasba akkor szerencse kérdése. Mázlival akár sima kis vágóval vagy pontozóval ki lehet kocogtatni.

Léteznek gyári beszakadt csavar kihajtók is, akkor ki kell fúrni a csavart ami jó minőségű és vékony csavarnál feladja a leckét. Ha így sem jön végső megoldás (de ha ügyes hegesztőt találsz szinte biztos a siker) A csavar mérettől egyel nagyobb anyát ráhegeszteni és ezt hajtani kifelé. Lehet hogy 10-szer kell próbálkozni de sikerülni fog.

2020. jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Belekapaszkodik az elnyírt csavarfejbe, így könnyen ki tudod tekerni. Nekem egy szinte kerekre koptatott kerékcsavart sikerült vele leszednem.

2020. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Lesarkaltam ... És megpróbálom hozzáférhetőbbe tenni, igaz hogy le kell bontani hozzá így mostmár a vezérlést de hát ez van... A blokk szerintem alu,

Amúgy Opel Astra F,

Reggel neki látok , majd írom az eredményt

2020. jan. 27. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy jótanács ha alumíniumba van tekerve a csavar:

Hidegen sose álljatok neki gyilkolni a csavart, csakis, ha fel van melegítve legalább üzemi hőfokra a motor.

Jó eséllyel bele fog törni hidegen.

2020. jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha csak lesarkaltad , akkor ha hozzá férsz rákell hegeszteni egy anyát vagy bármit amit lehet tekerni és kész már kitudod csavarni.
2020. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mickbro ***** válasza:
A melegites tenyleg nem rossz. Esetleg fujd be csavarlazitoval. Erosen kocogtasd meg tengely iranyban. A rahegesztes is jo lehet. Ha tudsz reszelj ra lapolast, azt forgasd kulccsal.
2020. jan. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek, anyi a fejlemény hogy valószínüleg kinyírtam a motort de nem biztos.....


Aki nem szeret olvasni az ezt most hagyja ki !!!


Nem birtam kicsavarni sehogy fújtam Wd40-et rá vártam 30 percet kb megtísztítottam meg dörzsöltem megint lefújtam majd egy óra mulva neki áltam és és szinte kör alakra nyaltam a kulcsal a csavart..... Így inkáb össze raktam ahogy volt és beletörődtem hogy így matad, feltöltöttem fagyállóval beindítom kupak le fűtés max-ra ahogy kell... Kb 15-20 perc után el is érte az üzemi hőfokot..kicsit még nyomkodtam a gázt hallani is lehetett hogy csobog valami víz halkan... Kiment belőle a levegő utánna kupak vissza...


Reggel a boltba indulás előtt, beindítom az autót mer ugye mire fűteni kezd jó sok idő...


De Kb 2 perc után le állt !


Gyors motor szemre vételezés.... Semmi

Indítom semmi.....

Hibakód olvasás 84-es befecskendező szelep túl alacsony valami.....


Vígül kiderült hogy a vezérlés ugrott


Barátomat felhívtam azt mondta ha szerencsém van akkor csak a babrálás közben meglazulhatott a szíj ahogy feszítgettem a csavart vagy hasonló


Meglazítottam a szíjat

Jelre forgattam szíj vissza

Feszítés

Pöcc röff majd kb fél perc és le állt !

Vezérlés megint elment !

Majd ismét átnéztem a dolgot

Arra gondoltam hogy az alsó főtengely

El ment a jelről és azért van ez.



De nem látható a tárcsán jel így nem birom oda forgatni !


Maga a tárcsa meg nem jön le mert szintén bele van rohadva amihez nem kezdek neki mert ugyan az lessz a vége mint a termosztát csavarának !


Tudom én vagyok a hibás igen nagy ökör vagyok hogy belefogtam, de még forgattam az alsó tárcsát hogy a GM felirtat egyenesen álljon

(nem mint ha lenne köze a jelhez "én barom állat")


Felső fogaskerék Jelre + szíj fel+ Feszítés, de már őszintén szólva nem mertem be indítani így csak forgattam 2-őt, majd gyorsan le állítottam picit fura hangja is volt !

Megnéztem hogy elment-e a vezérlés..... Hàt PERSZE hogy EL !!!


Plusz tuti most utoljára a szelepek is elhajlottak vagy valami....


Vagy csak én halucináltam be mert 2 napja alig alszok pár órát....


Így hát egy egyszerű termosztát cseréből ez lett a vége !


tanulságként írom hogy ha nincsen megfelelő tapasztalatod az autó szerelésben akkor : NE KEZDJ HOZZÁ !!!


Üdvözlettel :

Egy hülye barom állat

2020. jan. 29. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!