Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsin ha a kuplung nem...

A kocsin ha a kuplung nem emel ki rendesen, akkor lazítani vagy feszíteni kell a bowdenen?

Figyelt kérdés
Adott egy szerintem lényegtelen hogy milyen márkájú autó, és az a helyzet hogy nem emel ki rendesen, kinyomott kuplungnál is csak erőltetve lehet sebességbe rankni, szóval szinte semmit nem emel ki. Reggel eleinte nagyon puha volt a pedál, majd később egyre nehezebben vette a fokozatkat, most meg már szinte semennyire, recseg ropog a váltó ha beveszi lefullad vagy kinyomott kuplunggal elindul. Abban biztos vagyok hogy a kuplung, szóval az lenne a kérdés hogy lehetséges hogy elég állítani a kuplungbovdenen, vagy maga a kuplung szar már hisz nem hiszem hogy ilyen rövid idō alatt kinyúlik a bovden/ kopik a tárcsa.

2020. jan. 27. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, automatikus az utánállítás. Ha gond van, akkor már komolyabb beavatkozás szükséges.
2020. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha van olyan lehetőség akkor húzzál rajta, vagyis feszitsd a bowdent.
2020. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A bowden csak a mozgatást biztosítja, nem állításra szolgál. Viszont hidegben már nem tud úgy mozogni a bowdenházban, mit kellene. Próbáld meg kicserélni, vagy legalább levenni, és függőleges helyzetben valamilyen kenést juttatni bele. Ha nem használ, akkor sajna kuplung hiba.
2020. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De ha nagy a holtjáték és ezért nem emel ki akkor lehet állítani rajta.
2020. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kuplung bowdenes akkor mechanikus, tehát KIZÁRÓLAG a bowden hosszával lehet beállítani a kuplungot. Ha nagy a holtjáték akkor rövidebbre kell állítani, feszíteni. Ha holtjáték nincs megnőve akkor szét kell szedni, belül van a baj.
2020. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Vidd el bontóba,a váltó elment szarni
2020. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4, #5! Csak én nem találom a holtjáték szót a kérdésben?


Egyébként reggel még jó volt. (legalábbis a kérdés szerint)

2020. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Feszíteni kell, így a kuplungpedál ugyanakkora lenyomására jobban kiemel a kuplung. Kb. a pedál középállásánál kell fognia a kuplungnak, teljesen felengedett pedálnál pedig már nem szabad kicsit sem csúsznia. Az én autóm nem tegnap jött le a gyártósorról és nem is az utóbbi 15 évben, ebben még lehet állítani a bowdennel a kuplungon. Vagy automatikusan, vagy a bowdennel minden autónál utána kell tudni menni a kuplung kopásának.
2020. jan. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7. Mert nem értesz hozzá.

Azt kérdezi hogy lazitani vagy fesziteni kell a bowdenen.

Akkor kell fesziteni a bowdenen ha nagy a holtjáték és nem emel ki a kuplung.

2020. jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7-es én sem láttam a kérdésben leírva a holtjátékot betű szerint, de egy páran (rajtad kívül) azért válaszoltunk mert a kérdező megfogalmazásából nekünk azért látszik hogy tudja mi lehet a baj, és veled ellentétben normálisan bír konzultálni és érdeklődni.
2020. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!