Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 30-as zóna? Mindjárt forgalmi...

30-as zóna? Mindjárt forgalmi vizsgázom, de ez nem tiszta.

Figyelt kérdés

Félek, hogy egy jobbkéz szabály lesz a vesztem^^"

Ugye onnan tudom,hogy egy zónába vagyok,hogy az elején van egy tábla. Mit tegyek,ha nem veszem észre azt a táblát? Honnan sejthetem,hogy itt bizony jobbra nagyon kell figyelni?

Ugye vannak még a parkoló zónák is,amik szintén jobb kezesek. Ezeken kívül vannak még más zónák is ahol jobbkezesek a kereszteződések?

Az utolsó kérdés..ha barról jövök és jobbra nekem egy zóna kezdete tábla van...akkor az onnan kijövőnek is elsőbbsége van? Amikor ő egy zónából hajt ki, még ervényes rá a jobb kéz?



2020. jan. 28. 07:42
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
74%
A kérdésed alapján szerintem hagyd abba a jogositvány megszerzésére irányuló minden féle erőfeszitesedet!Mindenkinek jobb lesz úgy...........
2020. jan. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Hát ezeket a zónákat felejtsd el! Akkor jobbkezes, ha nincs valamelyik félnek elsőbbségadás kötelező táblája.
2020. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
1-nek teljes mértékben igaza van. Kérlek, ne szaporítsd az életképtelen vezetők táborát az utakon! Tipikus példája vagy azoknak a vezetőknek, akik mennek a 70-es táblánál 40-nel, a lakott terület vége táblát nem veszik észre, kereszteződés után is tartják a 70-es tempót, mert a kereszteződés előtt 200 méterre kint volt...
2020. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd ezeket a zónákat.. teljesen összezavar.

A zóna sebességkorlátozás,nem ad semmilyen elsőbbséget.

Figyeld a jobb kezed,az a biztos.

mi a helyzet az egyenrangú útkereszteződéssel? láttál már olyan táblát?

2020. jan. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért az oktatódra is kiváncsi lennék. Mit csináltok az órán?


Mi folyamatosan mondtuk a szabályokat vezetéskor!

Az milyen tábla? Hogyan kell értelmezni? Mit kell csinálni? Mit nem lehet csinálni? Mire elmondtam ott volt a kövi tábla...

Épp csak a japános mutugatós megoldást nem alkalmaztuk :D


Meg is ragadt az info rendesen.

2020. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Mi ez a nagy zónázás mostanában? Már másnál is hallottam. Én 3 éve csináltam a jogsit, a "zóna" szót össz-vissz talán kétszer hallottam KRESZ előadáson, utána többet biztos hogy nem jött elő.

"Mit tegyek,ha nem veszem észre azt a táblát?"

Honnan tudod hogy nem vetted észre? Ezt nem fogod tudni magadtól, majd jön hátulról a megjegyzés ezzel kapcsolatban.

"Honnan sejthetem,hogy itt bizony jobbra nagyon kell figyelni?" "Ezeken kívül vannak még más zónák is ahol jobbkezesek a kereszteződések?"

Zónától függetlenül mindig figyelned kell jobbra, bármelyik nem (működő) lámpás kereszteződés lehet jobbkezes.

"ha barról jövök és jobbra nekem egy zóna kezdete tábla van...akkor az onnan kijövőnek is elsőbbsége van?"

A zóna kezdete/vége tábla sosem befolyásolja azt, hogy kinek van elsőbbsége.

2020. jan. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

"Mit tegyek,ha nem veszem észre azt a táblát?"

Epic kérdés. Vizsgán (is) minden táblát észre KELL venned, sőt megfelelően értelmezned is KELL őket. Ha 30-as zónában vagy ott minden neked jobbról érkezőt el KELL engedned, ezért minden kereszteződésnél készülnöd KELL arra hogy elsőbbséget adj, ne a "visz-a-lendület" elve alapján haladj. Zónát elhagyva senkinek nincs elsőbbsége, a határnál KELL hogy legyen macisajt vagy piros nyolcszög. Igen van még "zóna", ez pedig a lakó pihenő övezet, ezt nézd át nagyon mielőtt mész a vizsgára. Utána úgyis elfelejted (te is) rövid időn belül. DE NE AGGÓD TÚL az egészet mert akkor meg azért fog lefagyni. Az idővel ne foglalkozz a vizsgán, nem kell időre odaérned sehova. Ha mögötted anyáznak azt szard le! SOK SIKERT!

2020. jan. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Az úgy kemény...

Kb. Kresz első órától kellene újrakezdeni az egészet

2020. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

A zóna tábla nem szabályozza az elsőbbséget.

Annyi, hogy ÁLTALÁBAN a lakó-pihenő és 30-as övezetben csak egyenrangú útkereszteződések vannak. De nem feltétlenül, és lehet azon kívül is egyenrangú.

2020. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

A kérdező legalább őszinte.

Nem véletlenül közlekednek összevissza az autósok, az indexet sem ismerik, pedig az nem bonyolult. Nem véletlen, hogy a legtöbbeknek sokadszorra sikerül csak a jogsi. Meg is látszik, az utakon alig tartják be a szabályokat, részben azért is, mert nem is akarják betartani.

Ennyit erről.

2020. jan. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!