Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra F 1.4 vezérlés?

Astra F 1.4 vezérlés?

Figyelt kérdés
Elment a vezérlésem, és nem indul az autó, de mivel még kb 1 éve volt cserélve a szíj meg a tárcsa , így a festék jel rajta maradt hogy hol kellene lennie így levettem a szíjat és jelre raktam vissza így be indult és szépen is jár nem lett baja a motornak hála az istenek, de valamiért pár perc elteltével megint el megy a vezérlés? Laza lenne a szíj? Hogyan kell megfeszíteni ha az a baj? Vagy miért megy el?

2020. jan. 29. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Mi lenne ha szerelő csinálná és nem te kókányolnád fel?
2020. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de olyan horror árakat mondtak a szerelők hogy már lassan az autó nem ér annyit , a legolcsóbb volt 40.000-ft és feb 10-re tud adni időpontot, és még el is kell oda vontatni.
2020. jan. 29. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy kell lennie a vezérműszíjnak, hogy a leghosszabb részén két ujjad közé fogva a szíjat 90 fokban el tudd fordítani. Tovább nem. Akkor feszes a szíj.

Az se jó ha túl feszes, az se, ha laza ugye.

Alul, az olajszivattyún van egy feszítőgörgő a főtengely mellett, azt kell lelazítani, és a nyílnak megfelelően beállítani a feszességet. Valószínű ez lazult le.

Lehet még a vízpumpával is feszíteni, de az bonyolultabb.

https://www.youtube.com/watch?v=0gxxCgAOKxA


De óvatosan avval a feszítőgörgővel, ha rosszul teszed vissza, letörheted az olajpumpáról a rögzítőjét, és akkor olajpumpát is kell cserélned.

2020. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meglazítottam a görgőnél, meg van rajta egy kis kallantyú az felhúzva meglazult a szíj és így leszedtem szépen, majd jelre forgattam felül a fogaskereket ami 12 óránál van, és vissza tettem a szíjat, majd megfeszítettem de nem túl feszesre, az alsó főtengely fogaskerék jelét nem tudom behatárolni , mivel a tárcsa nem jön le köszönhető az előző tulajnak, a menete el van nyalva, és úgy be van húzva mint állat és rozsdás mint a fene, de elvileg annak a tárcsáján is van jelőlés de én nem találtam... És hiába de így nem merem be indítani..., Amugy állóhelyben is szétverheti a szelepeket?
2020. jan. 29. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 40.000 Ft szerinted sok egy autó szervizelésénél akkor javaslom a buszbérletet
2020. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak úgy megjegyzem, de ha a vezérlést piszkáljuk, mielőtt ráindítunk átszokás forgatni a motort kézzel a főtengelynél.
2020. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!