Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia sx50 -ről vélemény?...

Aprilia sx50 -ről vélemény? Kezdésnek jó?

Figyelt kérdés

Még sosem volt motorom, csak 1x ültem egy simsonon, már az is tetszett, de csak alap dolgokat próbáltam rajta, mint pl. váltás, gáz, fék, kanyar. max. 2-esbe váltottam fel, tehát ennyi a motoros "rutinom" :)

először 125-ösben gondolkodtam, de arra jutottam, hogy mivel ahhoz nem elég a B jogsi, így inkább egy azoknál olcsóbb és B-vel is vezethető motort vennék elsőként.

Az Aprilia sx-ből találni azért párat a hirdetésekben, meg úgy tűnik, hogy nem rossz motor műszakilag sem.


Elsősorban olyan motor kéne, ami lehetőleg olcsón fenntartható, aszfalt mellett időnként (enyhe) terepre is kivihető. Tud esetleg valaki jobb ajánlatot?


Illetve ha motort veszek mire figyeljek?



2020. febr. 3. 14:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy később leraknám az A2 jogsit, legalább nem nulla tapasztalattal mennék oda. Addig az 50-es motor átmenetileg lenne, mondjuk úgy 1 évig.
2020. febr. 3. 14:20
 2/5 anonim ***** válasza:

50-essel soha nem fogsz megtanulni motorozni, mert nem alkalmas rá, ezentúl pedig felesleges is ilyet venni, meg egyáltalán tartani is.

Ha komolyabban szeretnél motorozni, és körvonalakban már tudod hogy mi a célod pár év múlva, akkor csináld meg az A-t anyagilag szerintem jobb is lenne így, hisz megkerülni úgy sem tudod ezt a kategóriát a nagy gépek használatához.


125-ös az jó alap lenne idővel.

2020. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát amit az a2 tud, szerintem nekem elég lesz egy darabig. 400ccm felé nem tudom, hogy megyek-e. De valóban az A lenne a legjobb, mert nem sokkal több a tanfolyam mint az a2. Majd még meglátom.

De azt nem tudom, hogy érted, hogy 50-essel nem lehet megtanulni motorozni? Alapokat miért nem lehet? :) Oké, hogy gyengék, de most ezt tudom csak vezetni, és míg nincs motoros jogsi, addig sem akarok anélkül lenni. Városba szerintem megfelelő. Aztán utána is tudok feljebb kategóriába váltani.

2020. febr. 3. 21:53
 4/5 anonim válasza:

Jesszus 2es ekkora baromsàgokat irni egy totàl kezdő (gondolom nagyon fiatal)) motorosnak??!te is komoly motoros lehetsz:)

Miért nem egyből azt irod hogy vàrja meg mig egyből a nagy A-t le tudja rakni aztan vegyen egy ezres gépet aztan szegény az elso komolyabb kanyarba halljon meg vele??fuu okos...

Kérdező nem tudom hàny éves vagy,de most látom hogy nagyon is jól gondolkodsz ebben,vedd csak meg azt a kismotort,az alapokat,váltást,egyensúly,motorkezelés technikát nagyon is szépen el tudod akár ezzel a kismotorral sajátitani,föleg ugye hogy váltos kuplung stb minden van rajta..és ha teheted törekedj a fokozatossàgra késöbbiekben 125-vagy 250,aztan 400-6-750 es idovel ha ugy érzed mehet a nagyobb,de már 250-400 és 6-7szàzas gépek közt is òriàsi különbségek vannak,lehetnek eröben stb..a jó motorosok mindig fiatalon és kis köbcentivel kezdenek és felfele haladva a helyes..persze mondjak hogy ha mar megvan a nagymotoros jogsi akkor "spórolàs"szempontjaból is atugorjàk inkabb ezeket a 600as kategóriákat,csak sokan utana meglepödnek hogy súlyba eröbe nagyobb minden,és nehezebben bánnak el egy nagy géppel akár kanyarokban vagy akár csak a nagyvárosi forgalomban..persze egyenesben mindenki tudja huzni nem kell kulonosebb tudomany hozza..csak aztan jon a kanyar es bajba vannak..szóval vegyél csak nyugodtan ilyet ha megteheted és türelmesen haladj felfele,hidd el hasznodra válik majd jó par év múlva..Sok sikert!

2020. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem rx50-em van. 36 éves vagyok. Régebben robogoztam. Szerintem hibátlan első motor. Ezen is meg lehet tanulni az alapokat. Idén vettem, de jövőre 125-re váltok.
2020. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!