Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen tiszta belül az autótok...

Milyen tiszta belül az autótok? Kíváncsi vagyok ki mennyire foglakozik vele. Ha tudtok, képet is linkelhettek.

Figyelt kérdés
Engem megszólt egy ismerősöm, amikor felajánlottam neki, hogy elviszem őt munkába, úgyis egy vonalon megyünk. Benézett az autóba és csak annyit mondott, hogy ez undorító, nem ül be mert ráragad a kosz a ruhájára is. Én ritkán takarítom, pár havonta kirázom a szőnyegeket meg kefével letörlöm a műszerfalat, de nekem az pont elég, hiszen csak egy autóról van szó, nem a lakásba viszem be a mocskot.
2020. febr. 4. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ritka igénytelen vagy akkor. Pláne ha koszos lesz az ember miután beül a kocsidba.
2020. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Nem vagyok betegesen tisztasági mániás, sem időm, sem kedvem minden hétvégén takarítani, de bàrmikor nyugodtan bele lehet ülni öltönyben is, nem lesz koszos.
2020. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a tippem hogy a kérdező NŐ. :D


Nekem speciel mindig tiszta. tisztább mint a szoba ahol most ülök. maximum a pár napnyi por az ami a kocsiban van pedig nem egy fiatal darab. :D

2020. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Én kb. egy éve takarítottam ki utoljára, mindig meg akarom csinálni, de rohadt lusta vagyok sajnos. De most már engem is zavar, hogy vastag porréteg van mindenhol, úgyhogy ráveszem magam. Fateromnak 10 milliós kocsija van, mégse mossa le, belül is tiszta por, meg sár. Sok embernek nincs is igénye rá, hogy tiszta legyen a kocsi, mert csak egy tárgy, amit közlekedésre használnak, és pár nap múlva úgyis koszos lesz.
2020. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába csak egy tárgy meg szerszám , azt is ki kell takaritani.

Mint ahogy a kombinált fogót vagy kalapácsot is le takarítjuk néha.

Vannak ritka trehány emberek .

2020. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hetente 3-4x le szoktam én vagy anyukám törölni a port mindenhonnan, meg a gumi szőnyegeket is ki szoktuk ilyenkor rázni, ilyenkor télen havonta 1x rendesen ki szoktam porszívózni, nyáron 1-2 hetente, szóval viszonylag tiszta belül mindig az autó.
2020. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a peremes gumiszőnyegeken gyűlik a retek, ha már sok akkor lerázom.

a belsejét kb 2-3 havonta nagytakarítom (porszívózás, nedves rongyos törlés, gumiszőnyegmosás)

alapvetően nem retkeljük össze, normál személyautó használat, évi 15 ezer km.

nem kajálunk a kocsiban, ha rakománnyal összedzsuvázom, akkor beiktatok egy porszívózást. olajos vagy sáros dolgok alá meg van fóliám.

2020. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Heti egyszer, általában szombaton takarítom.

Fertőtlenítő kendővel áttörlök mindent amit ember megfoghat, gumiszőnyegeket samponos vízzel lemosom majd koszradírral áttörlöm, üléseket, lábtereket, csomagtartót kefés porszívófejjel porszívózom.

Ha jó az idő és kedvem is van akkor minden héten lemosom és waxolom, de max. kéthetente megcsinálom ezt is.

Ablakot 3-4 hetente takarítok belül.

Ha nagy lesz a kosz napközben, akkor aznap délután egy porszívózást megejtek.

A 18 és a fél éves autót is megcsinálom minden hétvégén.

Nekem ez amolyan hobbi, a levegőn is vagyok, mozgok is, és jobb beleülni egy illatos és tiszta autóba.

A szilikonos ápolókat, illatosítókat kerülöm.

Őszinte leszek, én sem ülök be olyan autóba aminek a műszerfaláról, ajtajáról én törlöm le a port a ruhámmal.

Ha céges autót viszek ki és az nagyon retkes, akkor szépen indulás előtt kendővel áttörlöm azt amihez hozzáérhet a ruhám, plusz a gumiszőnyeget is letörlöm.

Rossz belegondolni amikor az allergiás vagy beteg kolléga beleköhög vagy tüsszent a kezébe, és utána végigtapizza a kormányt, a gombokat stb.

2020. febr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok! Le lettem pontozva, mert igénytelennek tartom akinek olyan koszos belülről az autója, hogy ha beülsz, koszos lesz a ruhád is? Gratulálok az igénytelen lepontozóknak!


4-es! Az lehet, hogy tárgy az autó, de ha a sárt beviszed, ne csodálkozz, ha egy idő után elkezd rohadni, ha ott szárad benne szépen.


Egyébként én amikor takarítom, több órát rászánok. Kívülről mosás, waxolás, ablakot ablaktisztítóval, van felniápolóm, gumiápolóm. A lökhárítókra is használok műanyagápolót, így szép fekete mindig. Belülről ablakokat ablaktisztítóval, műszerfalat nedves törlőkendővel szoktam, illetve van műszerfalápolóm is. Szőnyegeket néha porszívózom, de évente 1-2x kis is mosom. A kédergumikat meg gumiápolóval szoktam befújni, hogy ne repedezzenek ki. Jaah és én utcai cipővel nem szoktam beszállni. Egyrészt szeretem, ha tiszta az autó, másrészt zokniban sokkal kényelmesebb vezetni. Cipőben utálok.


De egyébként nem, nem kell ennyire tisztán tartani az autót, mint én teszem, de azért az már nagyon durva mikor valakinél annyira koszos az autó, hogy ha beül, maga az ember ruhája is koszos lesz. Kívülről, ha sár van, nyilván koszos lesz, de belülről nem értem miért nincs néhány embernek igénye a tisztaságra. Ennyi erővel a lakásban sem kellene törölgetni, csak évente 2x.

2020. febr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Én ugyan magam miatt takarítom az autómat, de ettől függetlenül jó érzés mikor múltkor mosóban is jöttek oda hozzám az emberek, hogy mit csinálok a kocsimmal, hogy mindig ragyog. Azt meg két kezemen sem tudnám megszámolni, hogy hányszor jöttek oda hozzám vadidegenek, amikor megálltam valahol, hogy eladó-e az autóm. Más hirdeti és nem kell senkinek a kocsija, nekem meg meg sem kellene hirdetnem, ha el akarnám adni.
2020. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!