Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban a régi autók szennyezi...

Valóban a régi autók szennyezik a levegőt?

Figyelt kérdés
Egy Nissan Sunnyval járok, 31 éves autó, 1.6-os motorral. 6 liter a fogyasztása kb. A leírása alapján a CO2 kibocsátása 136g/km. A mai divatos SUV-oknak meg ilyen 150-160g/km, s bezabálják s 7-8, esetenként 10 litert is a városban. Mégis szmog idején én vagyok kitiltva a városból. Valahogy ezt nem rakom össze, lehet én vagyok szűk látókörű, s csak én nem értem, hogy miért csak az EURO normákra hivatkoznak, miért nem az autó méretére, s az abból adódó káros anyagkibocsátásra. Nem vagyok SUV ellenes, s tisztelet a kivételnek, de leginkább ők szoktak köpködni egy régi autósra.
2020. febr. 4. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Régi autósokra mindenki köpköd akinek nincs, mivel ügye státusz szimbólum az autó, tehát akinek jobb van az többnyire buszoztatna vagy elásatna ( ő nem ásna, mégis csak gazdag) minket. Régi autóknak csak random beírtak valamit anno itthon nem releváns az az érték.
2020. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
A fő gond, hogy a döntéshozók is abból a rétegből kerülnek ki akik ki vannak tömve. Ha rajtam múlna előbb tiltanám ki én is a 20 litert zabáló Ferrarit és Rolls Royce-ot, mint azt akinek nincs lehetősége újabb autót venni és valószínűleg nem csak szórakozásból autózna a városban.
2020. febr. 5. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azokat se értem, akik 2-en élnek, se kutyájuk, se macskájuk, se fuvarozó vállalkozásuk, s még is böhöm nagy SUV-val járkálnak. De én a családommal ki vagyok tiltva szmog idején. Olyan igazságtalan ez az egész.
2020. febr. 5. 04:02
 4/13 A kérdező kommentje:
S főképp, hogy nem tesz senki semmit. Nem lehet senkivel összefogni.
2020. febr. 5. 04:06
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
A szmog nem a szén-dioxidtól van.
2020. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Egyrészt: ne a robogót hasonlítsuk az utasszállító repülővel! Hasonló kategóriájú autót nézzünk mint a Nissan Sunnyd! Az újaknál már inkább 100 g/km körül van a CO2 érték és nem is fogyasztanak feltétlenül 20 litert. Ezeknek a most divatos SUV-oknak én sem vagyok híve. Nem is tetszik és értelmét se látom városba minek telekjáró.

Másrészt a szmogot nagyon nem a CO2 okozza. Az a legkisebb gond. Az emberek is CO2-t lélegeznek ki, még sincsenek kitiltva a városokból. A kipufogón sem vegytiszta CO2 távozik. Van még ott egy kis NO2, korom, CO, szénhidrogének, stb... Egy régi, mondjuk karburátoros autón, ahol se katalizátor, se lambda szonda, se EGR nincs, mérhetően több jön ezekből ki, mint egy hasonló kategóriájú, méretű Euro6-os autóból. Már egy ideje a benzineseket is részecskeszűrővel szerelik. És nem csak szórakozásból, mert a gyárban nincs jobb dolguk, hanem van funkciója is.

2020. febr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Az új Tesla terepjárót is megadóztatnám.

Attól még hogy elektromos, nem légyf'ng hajtja, keményen terheli a környezetet.

#6 én inkább úgy nézném a katehóriákat hány személyt/csomagot tud szállítani kibocsátáshoz képest. Igazából ebben a paraméterben rosszak a SUV-ok.

2020. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Akik lepontozták a válaszomat azok tudják hogy a luxusteslákba a kobaltot szegény afrikai guerekek bányásszák rabszolgaként? Hogy bele az áramot Németországban barnakőszén erőművek termelik?
2020. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
A régi Diesel szennyezi a legjobban a levegőt
2020. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

ja, és mennyi régi dízel van az utakon???

alig vannak... sokkal több suvot látsz!

2020. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!