Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi és BMW dízel motorok...

Audi és BMW dízel motorok megbízhatósága?

Figyelt kérdés

Üdv. A közeljövőben szeretném lecserélni a jelenlegi autómat. Mivel évi 35-40 ezret járok így muszáj a dízel. Szeretek kicsit 'haladósabban' vezetni, így 3ezres dízelben gondolkodok. (talán még a V8 TDI) 2012-2014 körüli autókat néztem főleg. Tisztában vagyok azzal, hogy ezek nem a legolcsóbban fenntartható autók. V6 TDI-ből és BMW féle sor6 dízelből is néztem egy és két turbósakat is. Ezek a motorok mennyire megbízhatóak? Fenntartás és megbízhatóság szempontjából melyik a jobb választás? Vannak-e típushibái ezeknek? Talán valakinek van tapasztalata ezekkel az autókkal?

Köszönöm a segítséget.



2020. febr. 5. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Audi 2.7, 3.0 V6 tdi-k megbízhatóak alapjáraton, persze ha nem lerúgott szart veszel.
2020. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha te leszel az első gazdája a kocsinak, akkor bármelyik jó választás lehet!

Lényeges a folyamatos, lelkiismeretes karbantartás (és hidegen soha ne gyilkold)

2020. febr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
BMW-k jók, de figyelni kell a láncra, cserés lehet idővel, ezt egy hozzáértő már a feszítőpatronból is látja, ha még nincs hangja. EGR meg szívósor legyen tiszta és működjön még (a kigyulladások is emiatt voltak meg az olcsó műanyag szívósor miatt). DPF miatt nem kell aggódni, ha pályázol akkor nem tömődik el, cserélni se kell...
2020. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó helyen tapogatózol, ezek az újabb 3 literes német dízelek a világból kimennek, akár Audi, akár BMW, akár Mercedesről van szó. Nekem az Audi a kedvenc, de a BMW-vel sem jársz rosszul.

A V8 TDI érdekes motor, ahhoz képest elég megbízható és kiforrott. Ha A8ast veszel, teljesen korrekt választás lehet.

2020. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem benzinest vegyél. Amit sporolsz az űzemanyagon azt a pénzt a szerelőnél hagyod.
2020. febr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, a benzinesre meg egy fillért se kell költeni.
2020. febr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hasonló fenntartási költségek.

Jók a BMW hathengeres dízelmotorjai, tényleg tud élmény lenni.

Talán ebből a korszakból jobb a BMW.

Keress minél kevesebb km-es 30, vagy 35d-t(ez a kétturbós, de szintén háromezres dízel), és nézesd át szakszervizben.

2020. ápr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!