Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 14 ezer forint reális ár két...

14 ezer forint reális ár két gumi defekt javításra?

Figyelt kérdés

Ismeretlen helyen kellett betolatnom egy nagyon szűk udvarba a behajtón, és olyan szerencsétlenül tolattam hogy két gumimat is a jobb oldalon kiszúrta egy betonvas.

Ilyen virágágyás szarságnak a tégláit úgy fogatták meg, hogy betonvasat levertek támasztéknak.

Na én ebbe tolattam bele óvatlanul, mert senki nem irányított a sötétben, illetve figyelte volna hogy merre manőverezzek.

Mindegy megtörtént, már nem lehet visszacsinálni.

A helyi gumis (Érd, Pest megye) 7 ezret mondott darabjára.

Állítólag 5 óráig tart egy gumi javítása.

Gondolom valami vulkanizálós technológiával javítják, mivel a betonvas elég szép lyukat hagyott.

Reális ár a 7 ezer/darab ilyen esetben?

Tavaly vettem a téli gumikat, darabját 17 ezerért.

Ha megjavítják akkor 100%-os biztonságú lesz vajon?

Vagy inkább vegyek 2 új ugyan olyan téli gumit, és ne bajlódjak a javíttatással?



2020. febr. 8. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, reális. Te írtad, hogy jókora lyukat vágott a vas, azt azért nehezebb és költségesebb javítani, mint a rajzszög által szúrtat. Igen, ha megjavítják az 100% biztonságos. Ha nem így lenne nem engedélyeznék a javítást. Még így is kevesebb, mint a felébe kerül mint egy új gumi.
2020. febr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Lehet reális a javítás költsége ilyen méretű sérülés esetén, de pontosan a sérülés mértéke miatt lehet inkább vennék két új gumit...

Egy egyszerű (pl szög) defektet javítanak 1500-2000 forint körüli összegért, ami valóban egyszerű, 10 perc alatt kész is van.

A leírt sérülés az abroncs szerkezetét is roncsolhatta, szövetet, drótszálakat vághatott át, a gumit lehet vulkanizálni, de az az abroncs már szerkezetében sérült marad.

2020. febr. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Újat kell venni, mindenképp!
2020. febr. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Dobjad el , mert a drótszövet is megszakadt benne és sose lesz jó gumi belőle.
2020. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem felesleges itt érdeklődni. A gumis látja, ő ért hozzá, ő tudja hogy mennyi munka van vele és hogy javítható-e.


Persze lehet hallgatni a boszorkányokra is (pl #4) akik a varázsgömbben látják a gumit és valószínüleg értenek is a szakmához.

2020. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
A #4 jól mondja.
2020. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez milyen autó, hová jársz vele?

Mert ha csak városban szaladgálsz és nagy sebességgel nem , akkor esetleg hátsó guminak fellehetne tenni.

Mert ha 50-70 körül még ha defektet is kapsz, az nem veszélyes és meglehet fogni.

De ha autópálya és te 150-nel akarsz járni akkor oda nem való, mert ha ott durran el akkor nem tudod meg fogni.

Vagy ha kisteher, akkor is a hátsó tengelyen ellehet menni vele.

2020. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!