Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra g 1.7 izusu dízel,2...

Opel astra g 1.7 izusu dízel,2001bol sokat fogyaszt?

Figyelt kérdés
Tettem egy tele tankot, most vagyok éppen a felénél. 302 kilométert mentem vele, fel tankbol. A tank 52 literes. Ez nem sok? Mentem vele városban is, meg ugye hideg is van. Csak tudni szeretném, hogy ez normális-e. Nem értek hozzá. Köszönöm a válaszokat.

2020. febr. 8. 22:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2000-ből. Bocsi, elírtam.
2020. febr. 8. 22:31
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha lehet hinni a mérésednek, akkor elvileg 8-9 litert fogyasztott 100-on?

Sok hidegindítással, városozással akár reális is lehet.

2020. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kb napi kétszer inditom, reggel amikor megyek munkába és délután amikor jövök haza. 12 kilométert megyek vele, az első kettőt városban. Pont amikor hideg a motor. Vajon ha melegebb lesz, kevesebbet fog fogyasztani? Gondolok a nyári 30—40 fokra.
2020. febr. 8. 22:41
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, úgy számoltam én is, hogy olyan 8.3 körül fogyaszt.
2020. febr. 8. 22:41
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Ez nagyon sok.

Ez dízel, nem kell szétpörgetni, alapjárathoz közeli fordulaton is lehet vele mászkálni.

Főleg egy hideg dízelt célszerű kímélni, mert könnyen reped a hengerfej.

Max. 2500-ig pörgesd ki, próbáld megy így.

2020. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Igen, alapjárat környékén kínozni. Bravó kiváló ötlet...

Tankold tele megint és úgy szàmold. Az óra sose pontos... Az a tuti ha tele tankolsz.

2020. febr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

okoska, ha leadja a forgatónyomatékot már alapjáraton, minek pörgetni?

Vezettél már dízelt, meg láttál már repedt hengerfejet?

hülyegyerek.

2020. febr. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Elmúltak már azok az idők amikor egy dízellel alapjáraton kilehetett menni a világból! Manapság már olyan keskeny hajtókar és nyugvó csapágyakat tesznek a motorokba, hogy az alapjáraton való közlekedés megfelezi a motor élettartamát. Ezeket már pörgetni kell, hogy meglegyen a rendes olajnyomás és úgy terhelni, ha valaki hosszútávra tervez velük.

Ettől függetlenül annak a motornak 5-6 litert kellene fogyasztania. A legpontosabb az lenne, ha most megint teletankolnád és úgy számolnád ki a fogyasztását.

2020. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kb napi kétszer inditom, reggel amikor megyek munkába és délután amikor jövök haza. 12 kilométert megyek vele."


Ez a lényeg! Ilyen felhasználás mellett ne csodáld! Városban, rövid utakon az 1.7CDTI is megiszik nálam 7-8 litert simán. Azt a 302km-t told le egyhuzamban, végig meleg motorral, városon kívül amennyire lehet egyenletes 90-es tempóval és meg fogsz lepődni! Nem fog 5 fölé menni a fogyasztásod. De ha csak 12km-t mész, alig hogy bemelegszik leállítod, akkor ennyi. A dízel is dúsít hidegen, városban a sok megállás-indulás, gyorsítás-lassítás sem csökkenti a fogyasztást. Ilyen körülmények között teljesen reális, amit írsz.

2020. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tankold teli újra és úgy számolj pontos értéket, ne az órára hagyatkozva. Hasonlóan használok egy 140 lóerős TDI-t, az is kevesebbet eszik ennél, pedig amint bemelegszik hajtom rendesen.
2020. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!