Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sötétített hátsó lámpabura...

Sötétített hátsó lámpabura miatt megbüntet a rendőr?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy műszaki vizsga idejere le kell cserélni. Eléggé fekete egyébként Nem az a füstös színű.
2020. febr. 9. 19:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#9

Mi ebből a szerinted/szerintem?


Nem látványról beszéltem. Minden ráfutásos balesetnél a hátulról jövőt kaszálják el, mert féktávolság.


Amikor a kérdező szerint sincs engedély a sötétített lámpáira, ott nincs szerintem.

2020. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Beviz Elek ***** válasza:

#11

Te a #7-es válaszoló vagy, egy szóval sem reagáltam a válaszodra. Valóban halványítja a lámpákat és valóban növeli a ráfutásos baleset kockázatát. Nem fog egyértelműen emiatt megtörténni, de a kockázatot növeli. Nekem évekig volt fent fólia és nem volt gond, nyáron rakok fel a feleségem kocsijára is és magamnak is az új szerzeményre. Persze nem korom feketét, csak enyhe sötétítést.


A #9-es válaszomra a #8-asra volt reagálás. Szerinte nem néz ki jól, szerintem igen. Ne ő döntse el hogy nekem mi tetszik.

2020. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12

Jogos, benéztem, mea culpa.


Ha engedélyeztetve rakod fel magad/család autójára, mert jól néz ki, annak és is csodájára járok, szeretem a szép autókat.


Ha engedély nélkül, beléd jönnek, gyorsan leveszed?

Vagy állod a másik hibáját, mert nem fizet a biztosító?

2020. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Beviz Elek ***** válasza:

#13

Szerintem engedéllyel lehetetlen felrakni.


A balesettel kapcsolatban igazad van, szerencsére sosem kellett emiatt fájjon a fejem. Àtment műszakin (nem fizettem), rendőrök is több alkalommal látták és sosem volt gond, pedig ami az első az autón volt (4évig) elég sötétre sikeredett és gondolkodtam hogy világosabbra cserélem. Végül nem ráfutásos baleset miatt váltam meg az autótól, egyszerűen feladtam a harcot a rozsdával.


Most a "kerti dísz" autón olyan van amit napsütésben is jól lehet látni, de mégis feldobja a kinézetét. Ilyet rakok a többire is.

2020. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"rendőrök is több alkalommal látták és sosem volt gond, "

A kérdés úgy szólt, hogy megbüntetheti-e a rendőr.

A válasz az hogy meg. Ha azt válaszolod hogy nem, az nem fedi a valóságot. Az megint más kérdés, hogy itthon a rendőröknek nincs rá kapacitásuk. De menj csak ki vele ausztriába, ott ráérnek ilyennel foglalkozni, az ezer eurós csekkek csak úgy röpködnek. Ott ha megállítanak, minden apróságba bele fognak kötni, és nem szégyellik levenni a rendszámot sem.

Szóval a lényeg az, a kérdező legyen tudatában annak, hogy szabálytalan a dolog.

"Azt tudom,hogy műszaki vizsga idejere le kell cserélni."

Nem azért kell a műszakin levenni, mert csak utána teheted fel. A műszaki azt jelenti, hogy az autó abban az állapotban forgalomba mehet. Ha változtatsz rajta, akkor nem feltétlenül. Ez az alap szabály.

Ahogy a kék ledes helyzetjelző, és a tompítottra rákötött kínai "nappali" led sem menne át a vizsgán, így az utakon se lenne szabad használni. De a paraszt azt látja hogy másnak is van és nem szólnak érte, és megcsinálja.

[link]

2020. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Beviz Elek ***** válasza:

#15

Nem tudom miért kell fél mondatokat kiragatni és belekötni. Azzal kezdtem hogy szerintem engedéllyel lehetetlen felrakni. Ebben mi nem érthető, mi jelenti azt hogy szabályos? Ezután leírtam a sajàt tapasztalataimat, mint ahogy a te válaszodra is leírom.

Több alkalommal megjártam a Bp-London utat, tehát több alkalommal keresztül mentem Németországon és Ausztrián, sőt voltam Olaszországban is nyaralni az autóval, ekkor sem volt gond. Lehet hogy jobban büntetnek, nagyobb az esély a bukásra, de ez nem azt jelenti hogy egyből kiszednek, hiszen engem sem büntettek meg.


Füstfóliás első lámpák, oldalsó indexek, sötétített hátsó lámpák, első szélvédő felső 1/3-án fekete fólia, első ajtók 50%-os fóliával, B oszloptól hátra szintén fekete. Emellett ültetés, nagy kerék, hangos kipufogó, első lökös alá alig fért be a lábfejem. Egyáltalán nem bújt meg a tömegben...

2020. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

" nem azt jelenti hogy egyből kiszednek, hiszen engem sem büntettek meg."

Ez nem menti meg a kérdezőt egy adandó büntetéstől.

2020. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy van kamera a kocsimban....
2020. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ghostvw válasza:

Beviz Eleknek van igaza!

Én is kint dolgoztam Németországban.

B6-os passattal.

Első,hátsó lámpa le volt fóliázva! Körbe az ablakok! Az első oldalsóval csak annyi hogy fényáteresztőnek kell lennie. minimum 75% ja meg ha van róla bizonylat, nekem kártyám volt róla. Első lámpa tuning volt, az volt az első hogy megnézte az E számot rajt azt nem látszódott így a papírt adtam oda neki, amit a rendeléshez kaptam.

Ha van bizonylatod engedély a forgalmiba legyen az bármi akkor nincs gond

Én most a matt telibe fóliázást keresgélés hogy az hogy van.

Mivel nekem a szín az nem nagyon változna.

Csak egy kicsit sötétebb lenne.

Jelenleg metál szürke gyári.

Egy két árnyalattal lenne sötétebb, de matt és ugyan úgy szürke!

2021. júl. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!