Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárhatom nyáron a jelenlegi...

Lejárhatom nyáron a jelenlegi téli gumit, amit már a következő téli szezonra nem szeretnék használni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy biztonsági kockázata nincs, csak a nagyobb tapadás miatt nagyobb lehet a fogyasztás illetve hamarabb kopik.

Éves szinten amúgy kb 3000 km-t járok, ebből a nyári szezon mondjuk 2000.



2020. febr. 10. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Hosszabb a fékút vele, de járd le nyugodtan.
2020. febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így szoktam, a nyári gumi egy szezonnal tovább jó lesz, az elhasználódott télivel meg lehet közlekedni nyáron. Én fogyasztásban nem érzek különbséget, a gumi jobban kopik, meg kétszer megcsúsztam vele vizes úton, mert túl gyorsan akartam bevenni kanyarokat.
2020. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
A KRESZ nem tiltja (tudtommal), viszont a helyedben felhívnám a KGFB biztosítódat, hogy nekik belefér-e ha esetleg nyáron téli gumival okozol balesetet.
2020. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a személyautók negyven százalékán már nyáron is téligumit látsz. Egyetlen hátránya, hogy jobban kopik, mint a célirányos kemény összetételű nyári.


Az éves 3000 km-nél tök felesleges nyárira cserélni a télit. A nejem ötezret megy évente, tíz éve csak téli gumival jár. Még soha nem érezte a hátrányát, sőt, ha átül az én kocsimba, nem érzi, hogy jobb lenne a nyárival.

2020. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Én is kb. ennyit megyek , mondjuk van szettbe nyári, de ha nem tenném fel legközelebb szívfájdalom nélkül rajta hagynám.
2020. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma nincs vele, nyugodtan használhatod.
2020. febr. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 évszakost vegyél még most, jobb lesz mint a kopott téli. És azzal mehetsz (3000 km-t) nyugodtan egész évben.
2020. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7.

Igen4 évszakost tervezek venni mert szerintem ez jobban kifizetődő a kevés km járás miatt. Ha külön garnitúrát használnék, hamarabb elöregedne az évei miatt mintsem elkopna szerintem.

De csak a téli szezontól használnám azt, mivel a jelenlegi téli gumi amit le szeretnék járni nyáron perpill 2,8 - 3,6mm barázdai vannak, amit már köv télre nem tennék fel, de úgy tudom a nyári barázdák minimuma 1,6mm, szóval ez igy beleférne.

2020. febr. 15. 17:53
 9/9 anonim ***** válasza:
De most ne ezen rugózz, 3 mm körüli gumi az jó szar már nyárinak is, főleg, hogy a téligumi rosszabb nyáron, mint a nyári télen, nekem ez a véleményem.
2020. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!