Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire valós az a jogszabály...

Mennyire valós az a jogszabály, miszerint a gyári felni mérettől +-1col eltérés megengedett?

Figyelt kérdés
Vettem egy 2010-es Toyota Avensist, adtak hozzá 19'os felniket. Úgy tudom hogy ezt a modelt szerelték fel 18'os felnivel gyárilag. Szeptemberbe lenne műszakis a kocsi, de nem tudom, hogy átmegy-e. Ha lenne valaki hozzáértő, aki elmagyarázná, hogy működik ez, azt megköszönném! :)

2020. febr. 12. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szakértő nélkül is tehetsz rá eggyel kisebbet vagy nagyobbat. Nyugodtan viheted vizsgára , át fog menni.
2020. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 D. Brasco ***** válasza:
60%

Ez a plusz minusz egy coll egy varosi legenda.......

Hivatalosan csak olyannal szerelheted a kocsit amilyen méret(eket) a gyár előírt!Nyilvan ha nem valami extrém felnit raksz rá senkinek nem fog szemet szúrni meg kötekedni miatta,de azert jobb ha tudod hogy mi a helyzet.

2020. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyári méret a fontos. Volvo V50, hivatalosan 15” a gyári, viszont meg van adva 17-es és 18-as méret is gyárinak (a tanksapkában), így azokkal biztosan átmenne.
2020. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály.

szigorúan véve, nem hogy méretben (se átmérő, se szélesség, se ET szám) nem térhetsz el. De még másik felnit sem rakhatsz fel, amivel nem forgalmazták gyárilag.

Ettől függetlenül, ha nem lóg ki a kocsi alól, a gumi váltóméret, akkor egy sima műszaki vizsgán nem fognak foglalkozni vele.

2020. febr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!