Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor fogyaszt többet az autó?

Mikor fogyaszt többet az autó?

Figyelt kérdés
Két útvonal van, az egyik falvakon keresztül vezet dugókkal, állandó elindulás-megállás + egy rész főút 90-100kmh sebességgel. A másik útvonal autópálya(kb 110kmh sebességgel). 30-40 km az út ennek a fele mindenképp főút. (Benzines autó max 3000res fordulaton 110nél)
2020. febr. 12. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nyilván a pálya, ha nem tolja neki az ember 160al. A falusi, forgalmas út mindig több.
2020. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Autópályán jobb, de oda kell autópálya díj is.
2020. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egy 50 km-es úton szoktam menni 85 km/h-s átlagsebességgel, 2 falu van közben, meg van egy 110-es szakasz is. Az 1.4-es kocsim kb. 6 litert fogyaszt így, hogy városban 60-al megyek, főút 110, autóút 130. Mondjuk én nagyon sokszor használom a motorféket, sokszor több 10 km-en keresztül nem is fékezek. Amint elkezdek vele városban menni, egyből felmegy a fogyasztás, 7, 7,5 literre. Úgyhogy egyenletes tempóval haladva mindig kevesebb lesz a fogyasztás. Nyilván nagy sebességnél már megnő, nekem 140-nél 7-8 litert ír pillanatnyi fogyasztásnak.
2020. febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ugyan akkora távolságról beszélünk, akkor mindenképp a második út a jobb.

Egyébként meg mérd le. Teletankolod az autót, jársz egy hétig az egyik úton, aztán megint teletöltöd. Jársz egy hétig a másikon és megint tele. Amelyik után kevesebb ment bele, az nyert. Egy hetes minta már csak elég egy átlagos fogyasztás megállapításához.

Aztán ne felejtsd el hozzászámolni a pályamatricát sem!

2020. febr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Éves megyei matrica nem dob szinte semmit az áron, szinte heti 4 napon teszem meg ezt az utat oda-vissza
2020. febr. 14. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!