Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elbonthatom a saját autóm?...

Elbonthatom a saját autóm? Bontási engedély hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne azt megoldani, hogy saját kezűleg szétbonthassam a járművem ami gazdasági totálkár, honnan tudok bontási engedélyt kérni úgy, hogy a kocsi nálam marad? A bontóból lehet kérni igazolást? Vagy pènzért vagy bármi?

2020. febr. 13. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, le kell adni bontóba, máskülönben nem tudod vêglegesen kivonatni a forgalomból.
2020. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sok módszer létezik, de egyik sem legális.

I. El kell "adnod" egy külföldi állampolgárnak, így itthon ki lehet vonatni a forgalomból.

II. Ha van bontós haverod akkor ha az alvázból egy pár idomot odaadsz neki, meg egy kis pénzt akkor ő is le tudja papírozni.

III. Bejelented, hogy ellopták közben egy falu pajtájában bújtatod, miután lezárták a nyomozást elbontod.

2020. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És akkor esetleg az autót meg lehet bontanom mondván hogy alkatrészként kell nekem?
2020. febr. 13. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdeztél, és választ is kaptál.

Olvasd el újra az értelmes választ és próbáld meg felfogni.

Talán menni fog. :(

2020. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
El is olvastam fel is fogtam, de ha csak az alvázat viszem és a motort a bontóba azért csak nem szólhatnak ha a többi alkatrész nincsen meg
2020. febr. 13. 23:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos azt hiszem, hogy azért is szólnak, kb a rádión kívül nem vehetsz ki belőle semmit.
2020. febr. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom hogy jajj kellett nekem ismerősnek az ajtó meg ezek? Nem tudják lekövetni szerintem
2020. febr. 14. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor pedig az ajtó árát még ott kell hagynod a telepen, vagy nem veszi át, nem vonja ki a forgalomból.
2020. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán akkor vegyél egy ajtót.

Ez esetben nincs semmi papírozási problémád, nem szegsz törvényt, nem marad a nyakadon a többi lom, és valószínű sokkal olcsóbban megúszod az egészet.


...szerintem.

2020. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!