Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rozsdamaró és rozsdaátalakító...

Rozsdamaró és rozsdaátalakító között van különbség?

Figyelt kérdés
Vagy ez egy és ugyan az, csak ki így ki úgy hívja? Lecsiszolt alvázra melyiket érdemes kenni, ha biztosra akar menni az ember alapozó+alvázvédő előtt? Köszönöm!
2020. febr. 14. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy a különbség....


Az egyik lemarja a rozsdát a másik pedig átalakítja kémiai úton.

Én a felniket lecsiszoltam nagyjából, hogy ne 1kg rozsda legyen rajta, majd több réteg rozsdaátalakító és 2 réteg Hammerite. Kráteres a felszíne természetesen de mivel a dísztárcsa teli így nem számít. Eddig tökéletesen tart ez a kombó nálam.

2020. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Bár egy kicsit nem értem ezt, mivel ha valaki rozsdamarót vagy átalakítót akar venni, akkor nyilván rozsdát akar eltüntetni. De akkor mi értelme az átalakítónak, ha a maró lemarja a rozsdát? Károsítja a fémet a maró, azért vesznek átalakítót? Vagy mi az előnye/hátránya?

2020. febr. 15. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rozsdaátalakítót rozsdára kell felkenni, átalakítja a rozsdát ezáltal egy plusz védőréteget képezve.


Olyan helyekre tökéletes pl. amit nehezen érsz el és nem tudod lecsiszolni vagy lemaratni szépre illetve nem akarsz vele sokat bajlódni.


Vagy ha olyan helyen akarsz festeni ahol nem látszik, nem számít, hogy szép lesz-e vagy sem.

Csak lelököd a rozsda pergő részét, majd felkened a rozsdaátalakítót, megszárad aztán még 1 vagy 2 réteg majd jöhet a festék 1-2 rétegben.


Rozsdamarózás után lesz egy csupasz felületed, ezt zsírtalanítani kell majd alapozni, festeni....

Több idő, több pénz.

2020. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már világos, köszönöm szépen! :)
2020. febr. 15. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!