Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajcsere nélkül 120 ezer...

Olajcsere nélkül 120 ezer kilométer?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől hallottam, hogy az ismerőse 120 ezer kilométer alatt nem cserélt olajat egy régi Opel Astra f 1.7 dízel autóban és most kuka lett a motor. Szerintetek egyáltalán valószerű, hogy ilyen sokáig kibírja az autó olajcsere nélkül? Én ezt nehezen hiszem el.

2020. febr. 17. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elképzelhető.
2020. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Alaphangon 12 elmulasztott olajcsere, menő. Én félnék az ilyen embertől.
2020. febr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Aztán így születik a "szárdízel".
2020. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akár lehet is, de azért az sokat elárul a hitelességről, hogy "Egyik ismerősömtől hallottam, hogy az ismerőse..."
2020. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
ez a motor nagyon tartós, sokat kibír, kinézem belőle hogy eddig elélt így. ez viszont mindent elmond a gazdájáról, igazi barom
2020. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én egyik ismerősömnél mindig világít a szegényszégjelző, olajcseréről még nem is hallott. Csodálkozott, hogy 5 év után besült a motor. Egy kis C-Corsa az áldozat.
2020. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De hát nem bírta ki. A 119.999. km-nél sem volt az már patika állapotú. Szép fokozatosan szétkopott, aztán ennyi kellett még, hogy megálljon. Az hogy még úgy ahogy megy a motor és az hogy semmi baja, nem ugyanaz a két fogalom. Ennek a motornak a továbbfejlesztett CR változata volt a H Astrámban. A szervizkönyve szerint 50.000km/24 hónapig elvan egy olajjal. Én 15.000km-enként inkább lecseréltettem.
2020. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az autópályán lerobbant egy nagy merci terepjáró..a nagyoncsinos sofőr hív egy számot, egybóra múlva megérkzik a tréler...a sofőr belenéz a motorházba, nézi a nívópálcát, próbál indítani, nem mozdul. Kérdi a hölgyet, mikor volt szervizben, vagy mikor cseréltek olajat? Azt is kell? A pasimtól kaptam, azt mondta, hogy a legjobbat kapom,ezzel nemblesz gondom, csak tankolnom kell..erre tessék, mos megállt.

-igen hölgyem, nincs olaj a motorban...

-az is kell? Nem csak benzin?

2020. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 D. Brasco ***** válasza:
67%
Kizart hogy egy olajjal elmenjen 120ezret egy motor....fizikai képtelenség.......
2020. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha töltögette utána akkor egy kicsi esély van rá, de az a motor belülről valószínűleg így nézett ki:

[link]

2020. febr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!