Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt a két forgalmi szituációt...

Ezt a két forgalmi szituációt megtudnátok magyarázni?

Figyelt kérdés

[link]



[link]


2020. febr. 20. 10:37
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]

ez a második elnézést

2020. febr. 20. 10:38
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

1. A az első, mert ő van főútvonalon. Kormány és B között a jobbkezet felülírja a kanyarodási szabály, aminek értelmében az egyenesen haladó (kormány) megy következőnek.


2. Nincs tábla, villamos keresztezi az egyenesen haladó autó útját. A való életben nem hiszem hogy létrehoznak ilyen közlekedési szituációt.

2020. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Mégis mi az amit megkellene magyarázni?

Nem akarlak elkeseríteni de ha ezeket nem tudod akkor nagyon keveset tanultál meg eddig.

Már leírta előttem.

2020. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#2

Ehh? Add le a jogsid!


Kanyarodó főútvonal, tehát A megy elsőként, kormánykerék-B között jobbkézszabály, tehát B a második, kormánykerék a harmadik.

2020. febr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Mégis mi az amit megkellene magyarázni?

Nem akarlak elkeseríteni de ha ezeket nem tudod akkor nagyon keveset tanultál meg eddig.

Már leírta előttem , de nem jól. Én is rosszul olvastam a 2. választ és úgy van ahogy a 4. írja.

2020. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

2#

"Kormány és B között a jobbkezet felülírja a kanyarodási szabály, aminek értelmében az egyenesen haladó (kormány) megy következőnek."


Itt nincs kanyarodási szabály. Jobbkézszabály van. Kormányos megy utolsónak.

2020. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél az egyértelmű, hogy A halad főútvonalon, azt hagyja el, ő az első. Utána viszont mindkettőtöknek táblája van, így jobbkézszabály van, mert egyenrangúak lesznek a kereszteződésben.


Jobbról és balról jövő villamosnak mindig elsőbbsége van, de a jelzett szituációban ő csak kanyarodik, te mész egyenesen, neked van elsőbbséged.

2020. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tegnap kezzdtem a tanfolyamot de ha van időm előre olvasok a könyvben. A segítő válaszokat köszönöm :)
2020. febr. 20. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!