Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem kérik általában,...

Miért nem kérik általában, főleg a külső extrákat szalonból rendelt autókra?

Figyelt kérdés
Legyen az egy Honda, Toyota, Skoda vagy más márka, én élőben szinte sosem láttam még olyan típust amit ne úgy rendeltek volna hogy a külső extra szerepelt rajta. Például plusz spoiler extraként, karbon tükör, stb... Holott ezek már nem eget rengető felárak. Ennyire nincs irántuk érdeklődés?

2020. febr. 20. 13:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Mo-n még belsö extrákat sem igazán rendelnek. ha bele gondolok a baráti családi körben utobbi idöben rendelt új autókban rengeteg minden hiányzik belöle.


Férjem mindig úgy rendel új autót, hogy az full extrás legyen(ami neki fontos), és akkor inkább olcsobb autót. Pl mikor pár éve a családi autonkat vettük akkor nem sharant rendelt, hanem Tourant, mert az kicsivel olcsobb, és tudott bele full extrát rendelni.

ìgy pl fullos navi, mindenhol pop melegítés, útkövetö, meg egy rakat dolog amit nem tudok. De az tuti, hogy az autónk magától megy, igazából csak a kezet kell a kormányon tartani, de magától fékez, magától gyorsít(tempomat)és az utat is követi... De még egy rakat dolog, mint a lámpák is követik az utat, meg egy csomó dolog amihez én nem értek.


Most rendelte meg az új autót, és itt is a cél az, hogy ami neki fontos az legyen benne. De Spoiler meg ilyenek pl neki nem fontos...

2020. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van ennek.


1) Új autókat Magyarországon legtöbb esetben cégek vesznek, nekik pedig a fapados éri meg, legkisebb motor, legkevesebb extra, csak menjen és garanciális legyen, meg nézzen ki valahogy.

2) Egy új autó ára elég magas a magyar átlag életszínvonalhoz mérten, és az értékvesztése is óriási, amit nyugaton annyira nem néznek, itthon viszont nyilván igen, tekintve hogy itt ez egy hatalmas költséget jelent a legtöbb embernek, sokan hitelt vesznek fel rá. Nagyon átgondolja így az ember, hogy mi kell neki és mi nem - a külső extrák pont nem szoktak lényegesek lenni, akkor már inkább kér bele egy ülésfűtést vagy parkolókamerát, annak több a haszna.


3) A tuningkorszakon már túlléptünk. A rizsrakéták a régi autókból kerülnek ki, aki újat vesz, az már általában kinőtt ebből mára. Régen volt divat a karbonmintás minden, meg a szpojler olyan autóra amire semmi értelme nincs rátenni. Én ennek csak örülök.

2020. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert van ami fontos és van ami nem. Optikai tuning cuccoknak semmi értelme, minek költsem rá a pénzt? Meg azokat lehet hozzárakni utólag is, nem csak gyárilag, ha meggondolnám magam.
2020. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nézd meg itt a kérdéseket.

A megadott árból (ami mindig kevés) mindenki a legújabb, legkevesebb futásteljesítményű autót keresi. Sem más nem számít...

Ha van keret újra, akkor sem a felszereltség a fontos, adott a hitelkeret és abból amelyiknek belefér az alapára, mutassunk minél többet.


Nézz szét Angliában. Régi Swiftből évente 1-et látsz, újból csak Sport felszereltségűt.

Magas felszereltség, bőr belső, napfénytető a jellemző.

Bár... nem számít cikinek hogy egy 150-200 millió ft-os ház udvarán Honda Jazz parkoljon, tehát teljesen más a prioritás.

2020. febr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is a magyar életszínvonalnak tudtam be, hogy miért nincs plusz spoiler rajta, ami egyébként a le szorító erőt még inkább megadja.
2020. febr. 20. 14:41
 6/26 A kérdező kommentje:
Jut eszembe Civic Type R-t szerintem egy cég sem vesz, inkább csak magánszemélyek. De aki már kipenget (hitellel vagy önerőből) rá x összeget, furcsállom, hogy nem jön össze a külső és belső extra pluszban.
2020. febr. 20. 14:46
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy az emberek többsége normális, és nem szenved feltűnési viszketegségben, így (már aki megteheti) az megrendeli az elérhető kényelmi és biztonsági opciókat, spoilerekkel pedig nem csinál bohócot sem magából sem az autójából.
2020. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha külső extrának számít, elektromos napfénytetőt kértem a mostani autómba.

Az ilyen vasalódeszka spoilerek engem nem igazán izgatnak így 37 évesen. Ettől erősebb, nagyobb "tudású" nem lesz az autóm. Közúton használom az autót, nem versenypályán, így funkcióját sem igazán látom. + nincs is ilyen gyárilag ahhoz a típushoz amit vettem. Azokból a külsőségekből már kinőttem, hogy mutogassam mindenkinek hogy én egy nagyon gazdag menő csávó vagyok.

Küszöbtoldatos csomag lett volna. De az inkább korlátozza az autó használhatóságát. A koptató így is lekoppant már több alkalommal is. Itthon mikor állok ki-be, ha lendületesebben teszem, így is leér az autó eleje a járdánál ahol a felhajtó van. Ha még küszöbtoldat is lenne, már rég lezúztam volna. Valamint csak erre sajnáltam volna fél millát elszórni.

A fél millából inkább kérnék egyel nagyobb motort, kényelmesebb üléseket, jobb fényszórókat. Ezeknek a dolgoknak funkcionálisan több értelmét látom, mint hogy ráaggassanak egy vasalódeszkát az autóra.

2020. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

Mert a magyar összekuporgatott nagynehezen az indulóösszegre, aztán fizeti a törlesztőt pl 2 évig, utána rájön hogy sokat akart a szarka és vissza adják.

Akarnak új autót, legyen drága, de pl szín az jó a fehér legolcsóbb. Extra az meg végképp extra.


Én személy szerint nem ebbe a lúzer kategóriába tartozok. Fullextrás a kocsi, és külső extrákat is kértem. Már csak azért is hogy ne ugyan olyan csórónak nézzek ki mi a fentebb említettek.

2020. febr. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Én magánszemélyként új autót vettem, szinte mindent belekértem. Bi-xenon, ledes menetfény, elektromos tükörbehajtás, ülés-kormányfűtés, 2 zónás digitklíma, multikormány, tolatóradar, normális motor.

Kívül csak a lámpában, a 17-es alufelniben és a króm kipufogóvégben különbözik a többitől.

Pár éve ezek még elég drága extrának számítottak.

2020. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!