Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hőgomba bekötése?

Hőgomba bekötése?

Figyelt kérdés

[link]


A kérdésem az lenne, hogy lehetséges megoldás lenne egy hőgomba bekötésére az, ha a fent látható rajzon a relé 86-os lábára raknám a hőgombát, és minden más pedig oda kerülne ahol a rajzon is van. Végeredményében lenne egy hőgombám, ami manuális kapcsolóra van kötve. Működhet így a dolog?



2020. febr. 24. 21:40
 1/10 Vortrex ***** válasza:
63%

Ez itt valami furcsaság. Az ábrán látható módon csak olyan hőgombát lehet bekötni, aminek egy vezetéke van, mivel az a testén keresztül kapja a földet, ebből kifolyólag viszont nem lehet másképpen bekötni.


(A két vezetékes hőszenzor viszont nem kapcsolóként funkcionál, hanem változó értékű ellenállásként, ezért nem lehet relés áramkörben használni)


Az ábrán látható bekötés pont arról szól, hogyan lehetne manuálisan bekapcsolni a ventilátort. Ha valami okból te azt szeretnéd, hogy NE kapcsolja be magától a ventilátort, csak ha a kapcsoló fel van kapcsolva, akkor a kapcsolót kéne a 86-os láb és a 12V közé kötni.


Ha elmondod mint szeretnél, lehet pontosabban le tudom írni, hogy volna jó.

2020. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg is be van kötve hőgomba nélkül egy kapcsolóval a ventilátor. A rajztól annyi eltéréssel, hogy nincs hőgomba, és a 86-os és 30-as láb össze van kötve, ergó a 86-os láb is direktbe kapja a 12 voltot az aksiról.


Ebbe az egészbe szeretnék most bekötni egy ilyen hőgombát: [link]

Ha jól tudom, ez a hőgomba csak egy egyszerű kapcsolóként üzemel.


A terv egész pontosan az lenne, hogy a 86-os és a 30-as láb közi vezeték darabot eltávolítanám, és a hőgomba egyik lábát a relé 86-os lábára kötném, a másikat pedig az aksi pozitívra, vagy akár egy gyújtáson lévő 12 voltra, ez igazából lényegtelen..


Ez így nem járható út?

2020. febr. 24. 22:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam azt, hogy egy vízcsőbe helyezhető közdarabba, adapterbe szeretném elhelyezni a gombát, ami nincs földelve ha minden igaz.
2020. febr. 24. 22:26
 4/10 A kérdező kommentje:
De így jobban átgondolva a rajzot, a megoldás az lenne, ha a 85-ös lábon maradna a kapcsoló ahogy a rajzon is van, és a 86-os lábra menne a gomba egyik lába, a gomba másik lába pedig földelve lenne. Illetve a jelenlegi 86-os és 30-as láb közti kis vezetéket el kell távolítani.
2020. febr. 24. 22:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi értelme lenne? Sorba van kötve a 2 kapcsoló, a fogyasztó csak akkor működik, ha mindkettő be van kapcsolva. Ha elfelejted a manuálist, felforr a víz, ha nem kapcsol hőkapcsoló, akkor is.
2020. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már megszoktam hogy minden indításnál kapcsolni kell a kapcsolót, azzal nincs probléma hogy elfelejtem.
2020. febr. 24. 22:45
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor minek a hőgomba?
2020. febr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért mert ha simán kapcsolóra van kötve és mindig üzemelt a ventilátor, akkor túlhűti a rendszert, ezért szükségem van a gombára, hogy csak akkor működjön a venti ha már elérte az optimális hőfokot. A manuális kapcsolót pedig már nem szeretném kikötni, mert szét kellene bontani a középboxot hozzá, annyira pedig nem zavar a kapcsolós megoldás.. Remélem kielégítő választ adtam. Viszont most már szeretnék én is választ kapni az utolsó verzióra amit leírtam.
2020. febr. 25. 00:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy jól megválasztott hűtőradiátor mérete pont azért felel, hogy normális közlekedés mellett optimális hőfokon tartsa a vizet.

Írtad, hogy nem felejted el a kapcsolót, stb. Elég egyszer, és hengerfejesre csaphatod a motort. Az ilyen mókulások miatt van munkánk.

Említetted, hogy ki kellene szedni a közép boxot. Tart vagy 20 percig?

Nem kell rám hallgatni, csak logikusan gondold át.


Ha nincs riasztód, akkor úgy kösd be, hogy gyújtás nélkül is kapjon feszültséget a hőgomba, ami kapcsolja a relét, az meg a ventilátort. A manuális kapcsolókról meg mondjál le.

2020. febr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kapsz választ: nem jó, vagyis nem praktikus. A rajz szerinti jó. A manuális kapcsolót elhagyva is jó. De ha mindenképp így akarod, akkor be kell kötni így.
2020. febr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!