Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le kell cserélnem a vezérmű...

Le kell cserélnem a vezérmű szíjat?

Figyelt kérdés

2013-ba cseréletm utoljárta viszont csak 25000 kilőmétert ment az autó csere óta.


Akkor SKF feszítőt és Gates szíjat kapott.


2020. febr. 25. 11:36
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
A vezerlesnel sem csak km van megadva ami utan cserelni kell hanem idő is,még akkor is ha egy km-et sem mentel az autoval.....es igen ezt cserelni kell,bar ha leirnad a szupertitkos autod tipusat lehet tudnank valami kozelebbit mondani
2020. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Dehogy kell lecserélni.

Nekem 2004-es autóm van 120000 km-rel és most lett lecserélve, de teljesen felesleges volt annyira tökéletes volt még a szíj is.

DE most csak azért cseréltem le mert a szelephézag állításhoz lekellett venni a vezérműtengelyt és ha már így van akkor megcsináltam.

2020. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen autó és mi az előírás rá. Az enyémre 10év/100.000km. Nekem a 100.000km jött el előbb, így cseréltettem. 100.000km után sem látszott semmi durva elhasználódás a szíjon, de nem is szabad neki. Ennek ellenére tovább semmiképp nem húznám a cserét.

Ha 10 év alatt csak 25.000km-t mennék, akkor is lecserélném, mert a szíj anyag az idővel is öregszik.

2020. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most vettem egy nagy nevű autósboltban vezérműszíjat, véletlenül rá volt írva mikor gyártották. 2009-ben.

Le volt nagyon értékelve, de még tömény gumiszaga volt, nem hinném, hogy megromlott volna a dobozban.

De gondolom ezért adták olcsóbban.


A szakirodalom is inkább szemrevételezés után ítélkezik a szíjakról.

Volt ismerős, akinek az öreg dízel kadettjén már szanaszét volt repedezve a szíj, aggodalmamat véltem felfedezni, azt mondta, ráér még....elment még vele 30 ezer km-t, aztán kicseréltette.

2020. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez orosz rulett. Lehet hogy elszakad ha nem cseréled de lehet hogy nem. Ha nyugodtan akarsz aludni akkor cserélni kéne, hacsak nem 10 évet ad meg a gyár mint időkorlátot.
2020. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2es te nagy szerencsejátékos lehetsz... És .ég a baromságot is terjeszted...
2020. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egy Honda Civic 1997-es autóról van szó. 1.5 v-tech Benzin

2020. febr. 26. 01:41
 8/8 anonim ***** válasza:
A vezérműszíj ritka esetben szakad, viszont vetemedik amitől a belső fogazása egyszerűen leszakadhat az idő múlásával is. Nekem már sikerült így járnom 128 ezer km-nél. Ellenőriztem és körömmel piszkálva jöttek le tőből a bordásfogak a szijról. Szóval, inkább cserélj időben mert ebből nagy gubanc lehet. Vannak olyan autók amelyeknél nem akad össze a vezérlés (egyes golfok) de a maiak kivétel nélkül ilyenek sajnos.
2020. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!