Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak fékbetétet cserélnétek...

Csak fékbetétet cserélnétek kevesett futott tárcsa csere nélkül?

Figyelt kérdés

Fékbetétet cserélnétek kevesett futott tárcsa csere nélkül?

Van egy kisteherautónk amibe kb. 10 ezer kilóméter óta kapott új tárcsát és betétet. Viszont a legolcsóbb Japanp.... betét ment bele. Nem olyan rossz de azért 3,5 tonnánál kicsit gyengének érzem a gyárihoz képest.

Ebbe cserélhetnék csak úgy betétet hogy a tárcsa nem lesz cserélve? Még fél mm kopás sincs benne, de minimális hullámos kopás lehet.

Ajánlott fékbetét márkákat is ajánlhattok.

Ha gyárit nem kapok akkor más lesz.



2020. febr. 26. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyártanak hozzá akkor Zimmermann, nekem bevált.

Egyébként meg persze, a tárcsa élettartama hosszabb jóval, mint a betété.

2020. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindiga gyári a jó..erre akkor jöttem rá, amikor egy kereskedő a "ferrodo" tárcsát, és betétet ajánlotta. Többszörösét bírja a gyárinak.

Ha jó a tárcsa, akkor csak ferrodo betétet kérj. Egy próbát megér.


Nekem bejött.

2020. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Oké,hogy a tárcsa tovább tart mint a betét...de használt tarcsara akkor sem teszünk csak úgy új betétet,hanem az a minimum hogy felszabályoztatjuk.
2020. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Felszabályoztatni most 1-2 nap kiesés lenne. Tudom az lenne a jó. Viszont a kopás minimális. 0,5mm. Ezen megy az agyalás

Kíváncsi vagyok ki mit mond.

2020. febr. 26. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Cserélgeted, de a féket újra be kell koptatni, azaz keveset és finoman fékezve kell megtenni 3-400 km-t.
2020. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!