Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik veterán autó a legélhet...

Melyik veterán autó a legélhetőbb a mai világban?

Figyelt kérdés

Nem feltőtlenül teljesen ésszerüen első autót nézek és imadom aveterán kocsikat ezeket néztem:Alfa Romeo 33

Citroen bx

Volvo 460

Vw jetta mk1/mk2

Fiat 127

Trabant 601

Renault r10

Citroen 2cv

Vw bogár



2020. febr. 26. 18:28
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
#19 tudod van ott 1.7millioert is es az papirozassal és biztosítással se több mint 2millio amúgy nem szüleim fizetnek mivel dolgozok és nem kell mire költenem mivel otthon lakok
2020. febr. 27. 06:37
 22/30 anonim ***** válasza:
Minden héten feltszel 2 kérdést, hogy régi autót akarsz első kocsinak és milyet vegyél. Unalmas vagy már.
2020. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"ha úgy van akkor be megyek egy két napig dolgozni és délután megszerelem az autót"


Te nem veterán kocsit keresel, hanem valami roncsot.

Arról nem is beszélve, hogy hogyan szereled meg, ha se pénzed, se alkatrészed, se képzettséged nincsen hozzá??!

2020. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 veterán vas ***** válasza:

"délután megszerelem"... :D


Na ezzel árultad el, hogy lövésed sincs egy autó fenntartásáról, üzemeltetéséről, főleg nem egy veteránéról.

-Pl. kivel és főleg mennyiért csináltatod meg a BX hidropneumatikus rugózását?

-Honnan pótolnád a kacsa hajszálvékony, szétégésre hajlamos kipufogócsonkjait??

-Mit gondolsz, ki vállal el egy olyan tipushibát, mint a 127-es Fiatnál gyakori "A" oszlop előtti fölső-sárvédő ív hegesztése?

-Érdekelne, hogy a Renault 10-es gyakori féltengely/diffi-problémáit hogyan orvosolnád?


Gondolod ezeket is meg tudnád oldani pik-pak egy délután?

Hidd el, a 40+... éves autók, jóval többek igényelnek annál, mint ahogy sokan elképzelik.

Időben is, hozzáértésben is, türelemben is.

Na és főleg anyagiakban.


Felejtsd el!

2020. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 alf ***** válasza:

Én első autónak egy Citroen DS-t vettem, kb egy-másfél évig gyűjtöttem rá, 27 éves koromban. Nincs szerelő a családban, nem vagyunk gazdagok, albérletben laktam akkor. Nem bántam meg. 12 éve megvan az autó, 120ezer km-t mentem vele, bejártam egész Eruópát.


Szóval nem feltétlenül elvetemült ötlet a veterán első autónak, főleg, ha szeretsz bütykölni. De csak akkor :)


A felsoroltak közül az első háromra szavaznék, méghozzá azért, mert az elmúlt 20 évben jelentősen megnőtt a közlekedésben résztvevő többi autó mérete, tömege és szilárdsága. Ez azt jelenti, hogy egy esetleges baleset során nagyon rossz helyzetbe kerülsz egy régi autóban, főleg, ha az utsó 5 méretében gondolkodsz. Azaz azok az autók még ha élhetők is, kis eséllyel TÚLélhetők.

2020. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 alf ***** válasza:

11:38 kipufogócsonk kacsához? vagy alváz, vagy BÁRMI?

[link]

2020. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt miért kuldted
2020. febr. 27. 16:43
 28/30 veterán vas ***** válasza:
Biztos azért küldte, látnod kell hogy van még egy kis remény. :D
2020. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 alf ***** válasza:
előttem lévő kommentnek szántam...
2020. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Te el sem olvasod a válaszokat?

A kacsa kipufogós képet nekem küldték (#24 voltam) mert kifejeztem abbéli aggódásomat, hogy ez egy nehezen beszerzhető alkatrész.

Hál'Istennek, hogy vannak akik tájékozottak és megosztják. Konkrétan három napig "formázta" a lakatos haver a kacsa kipuf-csonkot, mert nem tudott erről a lehetőségről.

Kösz.

2020. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!