Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakran kell légszűrőt...

Milyen gyakran kell légszűrőt cserélni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van egy 2015-ös Kawasaki Er6-N-em 10000 km-rel. A kérdésem az, hogy milyen gyakran kell a levegő szűrőt cserélni? A gyári használati útmutatóban nem találtam semmit a periódus gyakoriságáról. Nem tudom, hogy a 6000-res szerviznél cserélték-e a szervizben, mert azt nem említették. A válaszokat előre is köszönöm!



2020. febr. 29. 15:19
 1/2 b1812567 ***** válasza:

Van, hogy a gyári előírás eltér ettől, de ökölszabályként legjobb minden olajcserekor cserélni az olaj- és légszűrőt is. Persze, ha olyan körülmények közt használod, akkor szükséges lehet gyakrabban is.


De elvileg kellene legyen egy kis táblázat a használatiban. Ha nincs, próbálj neten keresni angol nyelvűt.


Ha egyébként 6000 km-ként kell szervizelni, akkor kb. úgy számolhatsz, hogy minden 2. - 3. olajcserekor nézess szelephézagot, vezérműláncot.


És minden alkalommal nézesd meg a fékeket, vagy időnként nézd meg magad, mennyire kopottak.


Fékfolyadékot, ha hidarulikus a kuplung akkor azt is 2 évente cserélni, hűtőfolyadékot minden ősszel ellenőrizni.

Mosás után érdemes mindig az olajozási, zsírozási helyeket megkenni (váltó, fékpedál, lábtartók, támasz, stb.).


Egyébként ha rövidebbre veszed a periódusokat, az csak előnyére lesz, én pl. 5000-ként cserélek olajat.

(Ha nem mentél annyit egy év alatt, akkor évente kell cserélni.)

2020. febr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Sajnos nem tudtam eddig 5000-ret menni egy év alatt vele így évente cseréltem az olajat. Közbe találtam egy gyári szerviz könyvet a neten ahol 16000 km-enként írja a légszűrő cserét. De a tavaszi szerviznél lecseréltetem és át nézetem az egészet. Köszi még egyszer! :)
2020. febr. 29. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!