Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa romeo 159 1.9 jts progres...

Starker kérdése:

Alfa romeo 159 1.9 jts progression?

Figyelt kérdés

Első autó vásárlás előtt állok, első sorban benzines autókat nézegettem és egyszer csak szembe találtam az alábbi autót:alfa romeo 159 1.9 jts progression (2006/2 benzin)

Mivel szakértői vélemény kifejtést nem nagyon találtam az interneten, ezért jöttem ide hát ha itt akad egy-két autó guru, aki segíteni tudna és informálna az autó előnyeiről és hatrányairól.

Előre is köszönöm!



2020. febr. 29. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Igazából csak egy előnye van, hogy nagyon meg fog kedvelni a szerelőd.
2020. febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
159-esből csak a JTD a jó választás, lehetőleg a 120 lóerős. A baj az, hogy dögnehéz a kaszni.
2020. febr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szerelők álma, ha mindenki ilyennel járna mind milliomos lenne. :D
2020. febr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Alfás voltam, volt gt-je a barátnőmnek, nekem pedig 159-em. A JTD motorok a legjobbak ezek vannak Fiatban is és Lanciakban is.

Nagyon szép autók, aki azt mondja, hoyg nem tetszik az alfa neki, annak szerintem nincs ízlése, illetve nagyon jól mennek, szóval megvana kellő vezetési élmény, ezt a részét imádtam. DE csak ezt. Azonban fentebbi válaszolóknak igazat kell, hogy adjak.Nagyjából ennyi az autó előnye, amit fent írtam, a többi inkább hátrány.Gyakorlatilag ha valami romlik márpedig előbb utóbb úgy is fog mélyen zsebbe kell nyúlni, problémás típus mind, lehet, hogy a gatyád rámegy...gyakorlatilag töb b a szerelése, fenntartása mint egy merci e 320-nak...volt Barátnőm volt alfa fanatikus, az ő autója a gt rendbe vol, de csak azért, mert első tulajtól vette aki szalonbol hozta ki viygazott ra mindent megadott ami kell a koscinak, na ezek azo k a szériak mait vagy nem adnak el, vagy túl drágán adják vagy odakerül egy sóherhez és onnantól kezdbve elromlik az egész...mondjuk za alfák amúgy is nagyon problémás típusok.Vezettem már/ van Berás ismerősöm is 166,147 ről is vannak infoim az új guliettárol vagy miol is ... szóval ezek újkorukban sem voltak alegjobbak 20 évhez közel meg aztán pláne rosszak :D Még egy érdekesség..Volt jaguar x-type-m az is eléggé problémás, de az alfara sokkal tobbet kellett még nala is költeni....:D ami vicces... én örültem, hogy megszabadultam tőle :D Jó fejek és jó csapat az lafás közösség, villantanak egymásnak, segítenek jók az alfa talalkozók is, ha vezsel egy alfát boldog is leszel néhány hónapig utána jön a szervíz és a gatyád rá megy és itt most ne úgy értsd, hoyg leparasztozlak, hidd el, ha vaalkinek nekem tényleg van pénzem, de az alfánaka szervízét már én is sokaltam, szóval csak akkor vegyél ha 1 misi (tehat elgalabb az auto vételara vagy tobb) félre van téve esetleges javitasra...

Első autónak pláne nem jó, mert gondolom zöldfülű vag yarcoskodsz, megszalad picit a kocsi utána meg álljak meg segíteni... (volt egészségügyis)

Össezsségében azt javaslom, hogy ritka szarok ezek, rengeteg autóm volt már alfa vitte a legtöbb pénzt, hálistennek megszabadultam tole bnommel is vége igy alfa mégegyszer be nem etszi a kerekét za udvaromba! Dea felhajtómra sem! Ritka szrok ezek! Messziről kerüld el..

u.i. H amindenképp olasz autót akarsz nekem most Lancia van, 2.4 thenesis nem mondom h erre nem kell koltenni de sokkalj obb mint az alfa.. bnomnek szintén lancia Y. van angyon szeeti semmi gond vele... + fiat ezerszer jobb.. nem is ertem az alfat h lehetett igy elcsezsni..

Am egy skodaval forddal, suzukival jobban járnál ;)

2020. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Még valami eszembejutott. Volt egy Skoda octaviam is (téynleg sok autóm volt na :D ) 1.8 turbo benzin 150 lo... csak igy ezzel alapban 1000x jobban ment, mint az alfa :D :D
2020. márc. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nahát, a turbó benzines, 150 lóerős Skoda jobban ment, mint a 30 lóerővel gyengébb és 200 kilóval nehezebb Alfa?

Ki gondolná...

2020. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Azért a kormányozhatósága, úttartása nem hiszem hogy lett volna olyan jó az octáviának mint amilyen az alfáé... Az 1.9 jts nem egy erős motor a kasztnihoz, de normál közlekedésre elég.


Most ha azt vesszük, hogy közlekedni kell, akkor elég az 1.9 JTS, mert tudsz vele közlekedni. Viszont ha neked gyenge és csapatni akarsz, akkor ott a 3.2 V6...


Elég hülye felfogás ez, hogy ilyen lomha meg olyan lomha az autó, és hogy egy széria autótól F1-es teljesítményt várnak... El kell dönteni, hogy mire kell, közlekedni vagy száguldozni, és ahhoz mérten kell motort választani... Persze a keret ha szegényes, akkor megkell elégedni azzal amit a pénztárcához illő autó tud, és nem csodákat várni...

2020. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

A másik, hogy egy használtautó mindig lutri, mert lehet mondani mindent róla, aztán majd kijön az, hogy igazat mondtak, vagy ölték a kocsit és elkezd széthullani...


Én ezért nem veszek használt autót, csakis újat, amit első perctől én használok. Ilyen formában pedig soha nem volt gondom az Alfával, pedig már a 3-ikat nyűzöm... 156 1.6, 166 2.4, illetve most a 159 SW 2.4

2020. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

8. Ujat nem mindenki tud venni a kérdező sem. Csak szetbyutt alfat szeretne. Amivel ahogy te is mondtad lesznek bajok rendesen. Jól néznénk ki ha egy új kocsival bajok lennenek Xd megnevettetsz:D

Kedves 7.vagy 6. 150 lovas az alfa, 150 Lovas a Skoda Octavia tehát egyenlőek a pacik , az uttartasa és a kényelme Is jobb volt a skodának...


4.5. Válaszoló vagyok vegyél egy patika Volvót fordít vagy egy jó skodat ha tudsz újabbat venni akk szoba jöhet bármilyen auto alfat messziről kerüld! Ha csak nem szalonbol hozod ;)

2020. márc. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha jobb volt az uttartása egy skodának mint egy alfának, akkor nem tudom milyen egyedi skodát vezethettél... mert össze se lehet hasonlítani a két autó úttartását...


Mindegy milyen használtautó, amit öltek vertek, az mindegyik egy betegágy, függetlenül milyen márka...

2020. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!