Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz tekercset...

Mennyire nehéz tekercset cserélni egy Simson-on?

Figyelt kérdés
Van egy 51-es Simsonom és szeretném kicserélni rajta a világító és töltő tekercset. Ez mennire bonyolult? Szét tudom szedni, össze tudom rakni, de tekercset még nem cseréltem.

2020. márc. 1. 09:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Kell hozzá lendkeréklehúzó.Valamilyen zsinór,spárga,amit a gyertyanyíláson betömködsz a dugó felső holtpont közeli fixálásához.Forrasztó páka,forrasztóón,megfelelő csavarhúzó a tekercsek csavarjaihoz.Lendkerék le,tekercsek vezetékeit leforrasztod.Tekercsek csavarjai ki.Új tekercsek vissza,forrasztás és lendkerék vissza meghúzva ,majd zsinórt ki.A megszakító filcet ilyenkor egy-két csepp műszerolajjal megáztatod és leellenőrzöd a megszakító állapotát és lendkerék főtengelyreteszt is.
2020. márc. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Minek fixálni a felső holtponton?

Utána nem lehet tekergetni a főtengelyt ha pl alul van az ék helye és te feltekered hogy ne essen ki?

2020. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!