Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » W221 S mercit mennyibe kerül...

W221 S mercit mennyibe kerül fenntartani? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek az ilyen német luxuslimuzinok. Lehet venni már 3-3,5 milkáért is belőle jó állapotút egy jó kis 320cdi-t. Mekkora fizetés kell hozzá hogy ezt fenntartsa az ember? Imádok vezetni,úton lenni és szeretném ezt a világ egykori legjobb autójában tenni.
2020. márc. 5. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Uj ara lehetett 25 milla, te megyvenned kb. a 15%-aert, es azt kepzeled hogy luxust kapsz es te leszel benne a csaszar? :D


Ha egyaltalan felmerul a kerdes, hogy draga-e fenntartani egy Mercit, biztos lehetsz benne hogy ez nem a te autod. A fogyasztasa meg hagyjan, de az adok, a szervizeles koltsege az elso evben tobb lesz mint az auto ara volt...

2020. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem császár akarok lenni csak szeretnék egy kényelmes biztonságos nagy autót. Tudnék többért is autót venni de nekem kifejezetten ez a típus tetszik.
2020. márc. 5. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze persze. Máshol ábrándozz Pistike.
2020. márc. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Kapj valami értelmes választ is:


Hát elég húzós tud lenni. Dugig van a kocsi elektronikával. A legutolsó dolog is elektromos benne. Légrugósak is ráadásul...

Ez amolyan fej vagy írás dolog. Lehet kifogsz egy olyat, amiben minden jó, és nem kell hozzányúlni komolyabban 3 évig. De azis lehet, hogy kifogsz egy olyat, ami 3 hónap alatt elviszi a vételár felét. Szóval lutri.


Amúgy szép autók. És igen, ezért luxust kapsz. Első kérdező nemtudom mit hisz... Hogy 10 év alatt ezekből elszállt a kényelem? Nem.


Csakhát ja... Áruk az újkorinak a tizedére csökkent, a fenntartásuk viszont nem. A fenntartás egy 30 milliós kocsihoz van belőve, és nem egy 3 millióshoz. Ezért nem mernek sokan belevágni, mert nagy benne a rizikó.


És nem, abszolút nem fogyaszt sokat egy 320 cdi... Ezis hülyeség. Egy 320 cdi a maga 10 liter körüli fogyasztásával egyáltalán nem sok. Sokat egy 12 hengeres Bentley fogyaszt. Aminek a gyári adata 25 liter városban. Na az sok.

Az a baj aki keddig hozzászóltak, azok a tipikus savanyú a szőlő dolog. Akik ha nem tudnak megvenni egy autót, akkor megmagyarázzák, hogy felesleges. Mert amúgyis drága, meg amúgyis sokat fogyaszt, meg ugyan oda megy mint a Suzuki swift, meg a többi közhelyes hülyeség.


Szóval meg lehet venni. De legyél tisztában azzal, hogy költséges lehet. És készülj rá. Ha vállat vonva kipengetsz 500-ezret, vagy egymilliót egy szervizre, mert azt mondod, ez van, mercim van, akkor vedd meg. Ha 4 milliót szánsz kocsivásárlásra, és a maradék pénzednél számolgatod a 10 ezreket, akkor ne vegyél ilyen autót 3,5 millióért.

2020. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tűnik a 4-nek a közhelyek felsorolása az értelmes válasz. :D
2020. márc. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4-nek köszönöm a választ. Nem okoz gondot 500 ezret vagy 1 milliót a szervízben hagyni ha arról van szó de azért ne hagyjon ott az út mellett. Ha baja lenne vinném egyből megcsináltatni rendes szerelőhöz. Akik meg csak irigykedni tudnak azok kérem ne válaszoljanak. Nem felvágni akarok vele hanem kényelemben utazni.Jártam w211-el amiben a 320cdi volt és nagyon szerettem. Motorikusan nem félek tőle csak inkább az elektronikát nem tudom mennyire kényes mert azért olyan autót sem szeretnék aminek állandóan baja van. Ha különösen jó állapotút találnék akkor adnék érte akár 4-4,5-et is mert nekem annyit megérne. Most vagyok fiatal szóval mikor ha nem most vegyek egy ilyen autót?
2020. márc. 6. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

4-es vagyok.


5-ös: Az a baj, azt hiszed, közhelyeket soroltam fel. Azért közhely, mert mindenki ezt fújja. Talán azért mert igaz. :D. Lehet hogy kell rá költeni, lehet, hogy nem.


De ha te itt nekem forintra pontosan megmondod, hogy mennyit kell költeni egy 3,5 milliós S320 CDI-re egy év alatt, állva fogok neked tapsolni. Mert ugyebár ez volt a kérdés. Mennyibe kerül fenntartani. Te sem tudod megmondani. Én legalább adtam egy irányvonalat. Te meg csak ugatsz :D.


Viszont kérdező: Ha valóban fiatal vagy, meg a többi... Komolyan indokolt neked ekkora böszme autó? Azért, hogy többnyire egyedül vezesd? Egy szűkösebb mélygarázsba gyönygyözne a homlokom, hogy befér-e ide, vagy oda. Szerintem ez a kocsi 20-25 éves nem családos férfiaknak full felesleges. Nekem C osztályom van, teljesen jó. Kényelmes, van benne erő, nem feleslegesen nagy.


De egy S osztály azért, hogy legyen hátul szellőztethető (neadjisten masszázs) ülés, meg böszme nagy lábtér, meg 16 zónás klíma, meg hűtőszekrény, meg monitorok a fejtámlába, meg anyámkínja. Aztán mikor fogsz benne hátul ülni? Tele lesz olyan gedzsitekkel, amit nem fogsz használni. Tényleg érdemes ezért ekkora, dugig extrázott kocsit venni?

2020. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az S-től azért jó pár számmal nagyobb gépekkel járok szóval nem lenne gond a hosszával. Beállnék én vele akárhova. Meg van egy barátnőm is szóval nem mindig egyedül mennék vele.
2020. márc. 6. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:

#7

Attól, hogy reszeled a fingot még nem leszel okosabb pubikám! :D

2020. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9:

Igazi büdös gyökér vagy öregem. Egy rendes suttyó :D.

2020. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!