Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mit csináltok, ha rossz...

Ti mit csináltok, ha rossz látási viszonyok között az M0-án kénytelenek vagytok maximum 90-100 között haladni, de egy kamionos dudál, kiabál és villog rátok folyamatosan, mert ő 120-al akar menni?

Figyelt kérdés
Ez velem történt nemrégiben, amikor nagyomn esett az eső, csúszott az út, nekem pedig kis autóm van. A jóember rámállt, villogott, dudált és amikor lekanyarodtam a lehajtónál, még mutogatott is.... ilyenkor mit kell csinálni? külső sávban haladok természetesen, és a kamionnak gyakorlatilag 80-nal szabadna menni, én pedig ígyis 90-100 között haladok.
2020. márc. 6. 18:21
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
83%

Nem jó a km órád, sokat mutat.

A kamion max 90-nel tud menni.

2020. márc. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
72%
Te valószínűleg 80-90 között mentél (felfelé csal az autód sebességmérője), a kamionos pedig 90-nel akart menni (mivel gyorsabban nem tud). Egyébként csak 70-nel szabad mennie autóúton.
2020. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
29%
Ha valaki menni akar elengedem, hagy menjen.
2020. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként ezt úgy lehet elkerülni, hogy nem mész fel az autópályára, autóútra, ha képtelen minimum 90-nel menni.
2020. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Úgy éreztem, hogy rögtön az áldozat hibáztatás jön majd elú, ahogy az itthoni fórumokon mindig... védjük a kamionost. Amúgy GPS-el haladtam, tudom mennyivel mentem, de ha mégis 80-90-el haladtam volna, a minimum amivel haladni lehet az M0-án az 70km/h. Én nem követtem el szabálysértést, csak a még számomra biztonságos sebességgel haladtam a látási és út minőségi viszonyokhoz képest.
2020. márc. 6. 18:39
 6/53 A kérdező kommentje:

"Ha valaki menni akar elengedem, hagy menjen." Hogy engeded el esetemben, amikor a szélsősávban haladsz lassabban, a többi járművet nem akadályozva, jobbra tőled a leállósáv, balra pedig haladnak melletted nagyobb sebességgel autók???


"Egyébként ezt úgy lehet elkerülni, hogy nem mész fel az autópályára, autóútra, ha képtelen minimum 90-nel menni.

"


aha!


[link]

2020. márc. 6. 18:42
 7/53 anonim ***** válasza:
86%

Nettó hülyeség, a kamionok 99,99%-a nem tud 90km/h-nál gyorsabban menni, a maradék 0,01%-sem jár 120-szal, főleg nem a nulláson.


Szóval valószínűsíthetően te nem haladtál még 85-tel sem.


Bár a történet helyszínét és idejét nem ismerjük, viszont:

-ha este 10 után történt akkor simán megelőzött volna a kamion, mert akkor már nincs előzési tilalom


- ha este 10 előtt történt akkor olyankor még a nulláson bőven van forgalom. Nem volt gyanús, hogy mindenki tud menni olyan út és látási viszonyok között csak te nem?


Ne értsd félre, nem hibáztatlak, te mentél ahogy tudtál. De arra még nem gondoltál esetleg, hogy ha az autód és képességeid a külső okok miatt szemmel láthatólag nem alkalmasak az adott gyorforgalmi út használatára akkor azt nem kellene eröltetni?


Közlekedhetsz a jogszabályok szerint teljesen szabályosan és ezzel a szabálykövető magatartással is tudod olyan módon akadályozni a forgalmat hogy bazinagy dugó lesz mögötted a betorlódó nehéztehergépjárművek miatt és a külső sávban tömörülő forgalom miat egyre több kisteher fog beugrani vagy tartósan a belsőben haladni és gyakorlatilag meglassítod az egész autópályát - főleg csúcsidőben.


Hidd el én értékelem, hogy te nem képzeled magad Fittipaldinak és nem próbálsz meg a képességeiden felüli sebességgel közlekedni. De amikor látod, hogy a többieknek megy neked meg nem akkor gondolkozz egy kicsit, gondolj a közlekedés többi résztvevőjére, a többi embertársadra és legyél olyan jó fej hogy nem szivatod őket. Tök király arc lennél, nem? Mennyivel királyabb, mint aki a saját szerencsétlensége miatt szivatja a tranzitforgalmat az ország legforgalmasabb autópályáján, nem ? :D

2020. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

jó, nem érdekel! A kérdésre legyetek szívesek válaszolni, vagy ha nem tudtok, nem érdekel az agymenélsetek, tartsátok meg a véleményeteket magatoknak! Amúgy mindet jelentettem, ami nem a kérdésemre irányuló válasz!


Tehát, hogy büntessem a szabálytalankodó kamionost, ( IGEN Ő SZABÁLYTALANKODOTT) ha az rámmászik és indokolatlanúl, szabálytalanúl, hangjelzést ad ki, sérteget, illetve veszélybe sodorja az én és saját testi épségét!?

2020. márc. 6. 19:13
 9/53 anonim ***** válasza:
79%
Kíméld meg az emberiséget, és ne menj autópálya közelébe. Nem büntetgetni kéne, főleg nem kis kotlókergető autóval! Mert 17 éves létemre még én is tudom, hogy aki ennyire előadja az önkéntes rendőrt, és még neki áll feljebb, meg ő akarja megmutatni, abból nagy baj lehet! És nem csak olyan, amiben te szívod meg, hanem akár ártatlan emberek is.
2020. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:

"Kíméld meg az emberiséget, és ne menj autópálya közelébe. "


Hát, most nagyot nevettem rajtad. Izé, NEM? :D 10 évem alatt, mióta forgalmi vizsgát tettem, egy balesetet nem okoztam, tehát biztonságosan vezetek! Akinek nem tetszik, hogy betartom a szabályokat és a képességeimnek megfelelően vezetek, inkább az ne vezessen auztót és kímélje meg a normális, törvények követésére és betartására törekedő embertársait jelenlététől.


"abból nagy baj lehet!"


Milyen baj lehet? Tartok 2 könygázt és egy gázriasztó pisztolyt a kesztyütartóban, mert tudom milyen világot élünk.

2020. márc. 6. 19:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!