Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » *30%-tól elvihető* Lepergetem...

*30%-tól elvihető* Lepergetem a 30%-ot, a maradék 70-et pedig később fizetem de már akkor elvihetem a kocsit?

Figyelt kérdés
Nem hitelről van szó, csak később jutok hozzá a kert pénzhez. Megegyezünk pl h 2 hét múlva hozom a pénzt akkor elvihetem az autót?

2020. márc. 8. 00:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magánszemély esetében rátok tartozik, hogy mit bizniszeltek, de a kereskedők által hirdetett autók esetében a nepper nem fog jótékonykodni egy idegennel, és a hitelt sem ő adja, hanem egy bank.

A bank pedig hitelelbírálás után ad hitelt, nem a kereskedőnek tartozol, hanem a banknak, és a 70 százalékra még jócskán lesz plusz, kamatok, kezelési költségek.

A hitel rossz biznisz neked, várd meg a két hetet, amíg lesz pénzed hitel nélkül autót vásárolni, bár az is kérdés, hogy mennyi pénzed lesz, mert az autót nem csak kifizetni kell, további költségei is vannak.

Az általad felvázol (két hét múlva lesz pénzem) esetre lehetőség még a foglalózás, de én azt sem javaslom, ha a kereskedő nem bizonyítottan megbízható

2020. márc. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De azért is írtam hogy hitelről szó sincs :) foglalót már tettünk. Kérdés hogy ha a korábban kiirt 30%tol elvihetőre reagálva ha kiegészítem a foglalót 30%ig, elvihetem e a kocsit annak ellenére hogy 2 hét múlva hozom a többi részét.
2020. márc. 8. 01:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez csak megegyezés kérdése, nincs rá jogszabály.
2020. márc. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, te részeg vagy?
2020. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elviheted,,
2020. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha egy kereskedés így írja ki, hogy "30%-tól elvihető", akkor a maradék 70% az hitel/lízing, nem pedig a "két hét múlva kifizetem". Hiába nincs kiírva, hogy hitel/lízing, értelmes ember automatikusan tudja...
2020. márc. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
...kevésbé értelmes pedig az eladót kérdezi meg, nem vadidegeneket a gyíkhun.
2020. márc. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem hitelről van szó? Ez tök egyértelmű, hogy ilyenkor hitel/lízing van. A kereskedőnek van szerződése valamelyik ezzel foglalkozó céggel valószínűleg és írtok egy szerződést, onnantól meg a kereskedő lesz..rja, mert neki kifizeti a vételárat a bank, te meg majd perkálsz a banknak.
2020. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kereskedő nem fogja így odaadni a kocsit, hogy 30%-ot kifizetsz és ígéretet teszel, hogy a maradék 70-et két hét múlva fogod kifizetni. Mert ha a vevő mégsem fizet, akkor évekig pereskedhet a pénzéért.
2020. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan "kereskedőt" aki belemenne. Más kérdés, hogy kérdező szóba állna-e vele... Mondjuk az is igaz, hogy sok választása már nem lenne, ha idáig eljutna a tárgyalással.

És nem lenne ott semmilyen bíróság, ha netán elfelejtene fizetni a kérdező.

2020. márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!