Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMC sport (nem direkt) levegős...

BMC sport (nem direkt) levegőszűrőt a lentebbi használat mellett milyen gyakran érdemes tisztítanom?

Figyelt kérdés

A munkahelyemre és haza összesen 60km-t teszek meg.

Ebből 30km autópálya, 18km egy vidéki város, és 12km Budapest.


2020. márc. 8. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: mi az oka ami miatt a gyári szűrő nem felelt meg neked? Ez garantáltan nincs olyan szűrési hatásfokú mint a gyári filter, azaz árt a motornak, élettartamot rövidít, teljesítményt érdemben nem nyersz vele (tuningnak alkalmatlan), cserébe még kínlódhatsz is a tisztításával. Tényleg kiváncsi vagyok, mi ebben a jó?
2020. márc. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Autószerelő ismerősömmel sokat konzultáltam. Végig követte, és bizonyos dolgokban segített is a nyári motorfelújításban (illetve még sok dolgot kicseréltünk, kicseréltek).


Akad, akadt néhány továbbra is fennálló ~hibajelenség, amire azt mondta, hogy több levegőt kellene szívni a motornak.

A sportszűrő az egyik út volt (ami időben és anyagiakban sem rövidített meg annyira, mint a jelenségek más módú kiküszöbölése).


Tehát tudom, kisebb a hatékonysága a feladata tekintetében, de rendszeresen karban fogom tartani.

2020. márc. 9. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Hát én ilyet még nem hallottam, hogy baja volt a motornak, és több levegő kellett neki, és egy sportlégszűrő oldotta meg... :D


Jól írták az előttem szólók. Ezek a sportlégszűrők hétköznapi használatban inkább ártanak. Tuningra is alkalmatlan önmagába. Azért az egykét lóerőért amit nyersz vele... Ezeket sportautókra kell rakni. Amit neagyjisten versenypályán használsz és számítanak a lóerők. Utcai autón teljesen felesleges.


Amúgymeg több levegő jut be a motorba, igen. Mindezt hogy éri el egy ilyen légszűrő? Hogy nem szűr annyia. Tehát sokkal több mindent átenged. Ergó kosz, por, homok, minden...Megy szépen befele... És nem, nem 5000 km után lesz baja. Meg nem is 15. Majd, egyszer.


A kocsit meg visszavinném a szerelőhöz, és azt mondanám hogy álljon elő egy rendes magyarázattal illetve hosszútávú megoldással. Mert márkaszervizben sem csinálnak ilyet :D

2020. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, de alapvetően nem a kérdésemre kaptam választ :)


(A márkaszerviztől pedig az Isten mentsen meg.)

2020. márc. 9. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!