Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kopogó féltengellyel meddig...

Kopogó féltengellyel meddig mehetek kb?

Figyelt kérdés
Megnézték így biztos az a hiba és amikor jobbra kanyar van és nagyobb gáz akkor kopog. Ha óvatosan kanyarodok akkor semmi így nagyon nagy baj még nem lehet. Júniusba megyek csak haza akkor tudnám megcsináltatni addig heti 1-2x van használatban a kocsi 200km-es távra. Ki fogja bírni?
2020. márc. 12. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Tehát havi 1500 km. 3 hónapig? Nem hinném.

Arról nem beszélve, ha megadja magát, akkor az autó onnan nem mozdul a saját lábán.

2020. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egy csattanás után meg nem szűnik a vonóerő. Hogy ez mikor jön el, ne kérdezd.
2020. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"heti 1-2x van használatban a kocsi 200km-es távra. "

Jó hülyeséget írtam:

Szóval pontosítva havi 500-800km


De ha lassan veszem a jobb kanyar akkor nincs semmi kopogás

Ha így kímélem addig akkor se lehet....

2020. márc. 12. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a kanyarokról van szó, menet közben folyamatosan csavaró igénybevételnek van kitéve. Ha a kanyarban kopog, az egyértelmű jele a túlzott elhasználódásnak. Attól hogy lassabban kanyarodsz, az állapota nem javul, csak nem hallod a kopogást.

Ezenkívül nem biztos, hogy minden forgalmi helyzetben megoldható a lassú kanyarodás.

Persze a döntés a tied. Lehet hogy kibírja, lehet hogy nem.

2020. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Majatom ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani. Mondom ezt úgy, hogy nekem van benne tapasztalatom, mert a régi swiftem szinte ette a féltengelycsuklót. Volt benne tapasztalatom, hogy mikor már egyenesben is volt hangja, akkor cseréltem. Viszont legutóbb úgy jártam, hogy tapasztalatom szerint még simán el lehetett volna járkálni vele, mert csak kanyarban volt hangja, de a csukló nem így gondolta, és egy kanyarodáskor a háztól 20 km-re széttört. Maradt a haza vontatás, út közben alkatrész beszerzés, és a szerelés este 10 óráig, mert másnap kellett az autó. Ja és a slussz poén, hogy aznap voltam vele 100 km-re is otthontól, nagyon kellemes lett volna egy 100 km-es vontatás, szóval még olcsón megúsztam.


Tehát a lényeg, vagy kibírja, vagy nem.

Minden esetre szerezz be hozzá alkatrészt, ami mindig az autóban van, ha nagy a baj, hátha kicseréli egy szaki a közelben, ahol lerobbansz.

2020. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!