Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós jogosítvánnyal...

Gery5000 kérdése:

Automata váltós jogosítvánnyal megbüntetnek, ha manuálist vezetek?

Figyelt kérdés

Baleset miatt a forgalmin automata váltóval mentem, így bekerült a 78-as korlátozás. Igazoltatás során mire lehet számítani ilyen esetben? ettől eltekintve teljesen szabályosan vezetek.


Másik kérdésem az lenne, hogy különbözeti vizsga mennyire macerás? Ott is nagyon buktatnak vagy azért ott elnézőbbek? mert vizsga stressz nagyonn rossz hatással van rám mindig.



2020. márc. 12. 17:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy foglalkoznának vele a rendőrök, ahogy azokkal se, akik csak szemüvegben vezethetnek. De embere válogatja, valaki még a legapróbb dolgokba is beleköt, én fogtam már ki olyan rendes fakabátot is, aki kb. 6 szabály megsértése miatt 100 ezerre is büntethetett volna, ehelyett elengedett egy figyelmeztetéssel.
2020. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Természetesen. Ez azt jelenti, hogy nincs az adott járműre érvéynes vezetői engedélyed. Ennyi erővel jogsi nélkül is vezethetnél, ugyanott lennél büntetés szempontjából.

Egy kivétel van talán, ha tényleg jófej a rendőr, de erre azért nem apellálnék. Én a helyedben megcsinálnám a különbözeti vizsgát. A jogosítvány megszerzéséhez képest nem számottevő összeg már, cserébe nem fog minden alkalommal beléd fagyni az a bizonyos, amikor egy rendőrt meglátsz.

2020. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, de legtöbbször meg sem nézik.

Én a helyedben megcsinálnám a különbözeti vizsgát, főleg addig amíg még friss és eszedben van minden.


Nekem is kézis a jogsim mert egyszerűen itthon ez kell, pedig alig vezettem kéziváltós kocsit, mindenünk automata. Csak a melóhelyen vezetek kézit néha, meg nyilván amíg vezettem akkor.

2020. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!