Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvették az autómat fél éve...

Megvették az autómat fél éve és most követelőznek?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómag kb. fél éve, aminek semmi baja nem volt, tökéletes állapotban adtam egy 10 éves autót. Erre most a vásárló felbukkant hogy hát amióta megvette ezernyi hiba jelentkezett az autón illetve hogy a motort is szétszedték mrrt cserélni kell stb. Felelősöket keres illetve engem hibáztat, pénzt követel illetve hogy én álljam a motorcserét. Ilyen esetben mi a teendő??
2020. márc. 13. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Menekülj. Tesóknak adtad?
2020. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tesóknak...
2020. márc. 13. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Hajtsd el a picsbe őket.

A szerződésben le van írva, hogy a megtekintett állapotban, és az eladó a további meghibásodásokért felelősséget NEM vállal.

Nyugodtan meg említheted nekik a feljelentést zaklatás miatt, ha hivatalos adásvételit írtatok.

2020. márc. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tud tenni hivatalossn csak balekra venne . Nem gondolom hogy vállaltál garanciat sem alkatreszekre sem kmre sem semmirre . Utólag bevonni egy szakértőt pert inditani bizonyitani évek és millios tétel . Írd meg hogy varod a hivatslos idézést , ha pattog ugat feljelented zaklatásért . Totalkar Mesterkurzusan mellenyúltán egy használt stb lyutúb videón van ügyvédi előadás erről .
2020. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Zavard el a rákba xD
2020. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit a pofájuknak. Nem kötelez semmi téged garanciára. Ez egyébként tényleg kisebbségi műfaj, de nem fél évre rá csinálják, hanem már az útonhazafelé, mert hát ők "nagyon messziről jöttek"..
2020. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Főleg meg úgy hogy már szét szedték a motort.
2020. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy év szavatosság van a használt autók esetében is, illetve ez bonyolultabb ennél, nem is érdekes annyira ebben a helyzetben. A vevőnek bizonyítania kell, hogy az autót már rossz állapotban adtad el neki, akkor is fennállt ez a hiba. Az ugye nem kérdés, hogy ezt nem tudja megtenni utólag...tehát tárd szét a kezed és nyugodtan mond neki, hogy pereljen be, ha akar.
2020. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Hasznos volt!
2020. márc. 15. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!