Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rángat az alapjárat, de...

Rángat az alapjárat, de mitől? (2002-es Ford Focus 16V 1.8 Zetec)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi probléma jelentkezett nálam: álló helyzetben rángat az alapjárat, de olyan szinten, hogy azt érzem, ugrál vele az autó is, üresben gurulva pedig kb 1500-ra pörög a motor és azon a szinten marad. Az ECU szegény keverék hibát dobott.


Amire eddig gondoltam:

1. Fals levegőt szív

Nem találtam semmilyen lyukat sehol, plusz ha lefogtam a szívótorkot, azonnal lefulladt a kocsi.


2. Lambdaszonda

Egy korábbi hiba lehetett, vagy nem tudom, de elsőnek lambdaszonda fűtési hibát is kiolvastam a kocsiból, úgyhogy cseréltem, hiába. Ugyanúgy csinálja.


3. Légtömegmérő hiba

Érdekes, hogy amikor lehúzom a légtömegmérőt az alapjárat úgy beáll mint a szög. (menet közben viszont így megtorpan gázadásra, érthető okokból). Kipucoltam, az nem segített, de amúgy sem tűnik hibásnak, bár nem tudom milyen értékeket kellene produkálnia.


4. Alapjárati motor.

Erre is gyanakszom, azt most akarom majd kiszedni és kipucolni, hátha segít.


5. Illetve még egy olyan gyanúm van, hogy valahol szivárgás van a vákuum rendszerben, mert néha (nagyon néha, pár hete csinálta egy darabig aztán többet nem) felkeményedik a kuplung pár perc állás alatt.


Segítsetek légyszi mert most már megőrülök. Ölöm bele a pénzt csak hiába...



2020. márc. 16. 16:18
 1/1 anonim válasza:
Jók a gondolataid, én továbbra is azt mondom, hogy valahol ott lehet a hiba ezek közül mert ezt a fajta hibát csak ezek tudják produkálni. Milyen benzint tankolsz? Meg persze milyen kúton az sem mindegy:)
2020. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!