Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dadog az Opel?

Miért dadog az Opel?

Figyelt kérdés

Van nekem egy 1.4es benzines G astrám.

Egy ideje elkezdte, hogy alacsony fodulaton dadog, rángat. 2000 körül kezd jó lenni, felette nem csinálja.

Elég zavaró, mivel próbálok vigyázni rá ezért 2000 alatt tartom mindig a fordulatot. De így meg ugye dadog. Nem szoktam taposni neki, 1500 körül használom, városban is 5.ben van. Olaj mindig töltve van, ez sem lehet gond.



2020. márc. 18. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegény autó, inkább forgasd, de csak melegen. Így csak megölöd.
2020. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lamdaszonda.
2020. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
*labda szonda.
2020. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A magadfajta fotelfizikus miatt nem mer lassan az ember használtautót venni.

Miről beszélsz???

Miért ártana egy BENZINES autónak, ha pörgeted? Konkrétan ott érzi jól magát. Szerintem az Opel mérnökei hülyék? Vagy miért 4000+ fordulatnál van a max nyomatéka? (pontosan nem tudom fejből mennyi). Szerinted ha ártana az autónak a magas fordulat, akkor egyáltalán lehetne magas fordulaton vezetni?

Szét kínzod azt az autót. Nem ég el rendesen az üzemanyag + erőlködik a motor.


Te konkrétan úgy használod a benzines autódat, mintha dízel lenne.


Hasonló karaktersiztikájú autót alapból úgy váltok, hogy 2000 alá ne is essen vissza a fordulat.


Menj el valamerre tegyél meg egy jó 20-30 km-t 4000 körül jobb lesz hidd el

2020. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hülyén hangzik, de pont azért dadog, mert túlzottan vigyázol rá. A benzines motort pörgetni kell, különben csak kínlódik. Még a nyomatékot sem tudja leadni.
2020. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1500 körül hasznász egy 1,4-es sima benzines autót? Hát b...szki, ezért megy tönkre. Gyakorlatilag módszeresen megölöd a motort. 2000 alá nem jó lemenni az ilyenekkel, nem árt a motornak az ha pörög. Ha minden működik benne és normálisan cseréled az olajat, akkor tiltáson is mehetnél vele állandóan, attól sem szabadna tönkremennie.
2020. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Most még csak dadog.

Majd ha már be sem fog indulni, akkor tényleg elgondolkodhatsz az 1500-as fordulat "hasznáról".

2020. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!