Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vezetésed volt ma....

Dani26 kérdése:

Első vezetésed volt ma. Nagyon nem érzem a kuplungot, és kb 8x fullasztottam le az autót. Szerintetek mit tegyek, hogy jobban érezzem?

Figyelt kérdés
2020. márc. 21. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem ma volt az első...


Egyébként pedig arra való az óra, hogy megtanuld. Fogadd meg amit az oktató mondd.

2020. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne stresszelj rá. Annyi a trükkje, hogy gyakorolni kell.
2020. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régen volt, de amikor én mentem gyakorlatra, apu kivitt egy üres parkolóba (létezik még ilyen?) és órákon keresztül gyakoroltuk az elindulást és megállást.

Később "Az a bokor az első ajtón akar beszállni, az meg a hátsón", hogy minél jobban megtanuljam az autó méreteit.


Manapság ezt sorompóval lezárt helyen csinálnám, mert ha egy rendőr megfog nagyon drága (mi még 100 forinttal úsztuk meg)

2020. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyakorolj! Egyrészt az óra is arra van, másrészt ha van a családban/ismerősi körben valaki, aki vállalja a dolgot, akkor menjetek ki egy üres parkolóba és gyakorold az indulást gáz nélkül, csak kuplunggal.


Manapság nem nehéz üres parkolót találni (pl. Tesco parkoló távolabbi részek), rendőr ott ritkán jár és ha mégis, nem fog érte szólni. Ha nem nyúlsz a gázhoz (ne nyúlj!), akkor a J1-en ülő rokon/ismerős kézifékkel simán meg tudja állítani a kocsit, ha mégis elszabadulnál észveszejtő sebességgel :)

2020. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha első vezetésed volt, akkor ne csodálkozz. Próbálj meg mindent úgy csinálni, ahogy az oktató mondja. Többet nem tudsz. Rutin kérdése az egész. Ahogy gyakorolsz minél többet, annál jobban rá fogsz érezni és aztán már szinte el sem tudod képzelni, hogy lefullaszd a kocsit. Mivel nincs még rutinod, nem érzed úgy a pedált. De a gyakorlásokkal ez változni fog.
2020. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!