Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új Mercedes A 160 (W177) kézi...

Joshy8084 kérdése:

Új Mercedes A 160 (W177) kézi váltós tapasztalat?

Figyelt kérdés
Budapesti autómegosztónál felextrázott automatát több lóerővel vezettem már és tetszett. Vajon kézi váltóval és kisebb teljesítménnyel milyen? Van valakinek ezzel tapasztalata? (Szerintem nagyon jól néz ki egyébként, és bizonyára nem racionális döntés ilyet venni.)

2020. márc. 23. 20:35
 1/6 ladásguszti1 ***** válasza:
100%
Jó autó, nyilván egy automata mindig gyorsabban fog váltani, mint te, és nyilván gyengécskébb is lesz, egy normális programmal tudsz nyerni 20-30%-al több pacit. Milyen színben akarod? :)
2020. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Ha új lenne, valószínűleg az akciós fekete vagy sárga. Élőben eddig fehéret, feketét és talán bordót láttam, mind jól nézett ki. CLA-ból láttam sárgát, az is tetszett. De az is lehet, kivárok, amíg megjelennek az automaták vagy a LED lámpások a használtak között. A járvány alatt meg biztos nem lesz ebből tesztvezetés se. :P


Nem volt még (saját) turbós kocsim, se "downsized" motoros, ha ez annak számít. Lehet érdemes minél újabban megvenni, aztán a 4-5 évesen továbbadni, amikor a grátisz szerviz lejár.

2020. márc. 26. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szemezek vele. 2 év múlva jár le a garancia a mostani autómról. Akkor tervezem a cserét. Valószínű ilyet vennék 163 Le-s változatban duplakuplungos automatával újonnan. Egyáltalán nem sokallom az árát ahhoz képest hogy egy Astra is 5,5-6 millióról indul 3 hengeres motorral, tekerős kijelző nélküli rádióval. Színen még nem gondolkoztam. Talán sötétszürke, vagy fehér lenne. Ilyen színű autóm még nem volt.
2020. aug. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tesztekben úgy nyilatkoztak, hogy a 163 lovas automata váltóval lomha. Saját tapasztalatom még nincs, még nem vezettem. A mostani autóm hasonló tömeg mellett kerek 160 lóerős és nekem bőségesen megfelel minden helyzetben. Valahogy nem vágyom lényegesen erősebbre. Igaz hogy dízel, a 250 Nm nyomaték helyett van 350 Nm-em. De azt remélem, hogy az automata ezt valamennyire tudja majd kompenzálni.
2020. aug. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kis Merci egyelőre marad a várólistán, nem tudtam előteremteni a vételárat, inkább vettem egy 98-as Ford Pumát második, élményautónak, azt csinosítgatom. 5 év múlva visszatérek erre a "projektre". :D
2021. márc. 9. 11:59
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló! Meglett végül az A-osztály? Vagy maradt az akkori autó?
2023. febr. 4. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!