Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Ha egy autóra gyári méretű felniket akarok tenni arra kell engedély?

Kérdések hasonló témákban: autó, BMW, átalakítás, felni

márc. 26. 16:32  Privát üzenet  

A válaszok
Nem.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont márc. 26. 17:37 Privát üzenet
Mégis mit akarsz kérdezni?

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont márc. 26. 17:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És ez lehet alufelni is?

# 3/8Időpont márc. 26. 18:12 Privát üzenet
Én se értem pontosan a kérdést... Nekem pl külön felnin van a téli és a nyári gumiszett is. Ráadásul mindkettő alu. Az autót újonnan csak egy szett felnivel rendeltem, ami rajta volt. A téli szettet utólag vettem rá. Tőlem senki nem követelt még róla engedélyt. Nem is értem, hogy milyen engedély kellene ahhoz, hogy a saját autómra feltegyem az adott típus saját gyári, de utólag vett alufelnijét...

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont márc. 26. 18:59 Privát üzenet

Nem csakis rozsdás lemezfelnit lehet rárakni, abból is csak olyat amit legalább kétszer megpadkáztál...

Persze hogy lehet, miért ne lehetne? Nem is értem hogy ez miért kérdéses számodra.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont márc. 26. 19:06 Privát üzenet
Estleg a gyáritól eltérő méretűt szeretnél rárakni csak elírtad volna?

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont márc. 26. 19:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

6. igen elnézést nem figyeltem

# 7/8Időpont márc. 26. 20:09 Privát üzenet

Elméletileg még a gyárival megegyező méretű, de típusidegen felni is engedélyköteles lenne.

Gyakorlatban amíg adott átmérővel szerelték az autót, nem lóg ki a sárvédő alól és a gumi váltóméret, addig kutyát nem fogja érdekelni, hogy milyen felni van rajta.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont márc. 27. 10:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Külterületi saját telken, földterületen ha 1.5-2 méternyit le akarok ásni (mélyíteni), illetve bármi ilyesmi földmunka, kell-e engedély hozzá?
Ha a közeljövőben animes klubot akarok alapítani (Győrben) ahhoz kell valami engedély, vannak kitételek vagy csak siman alapíthatok?
Autómra matricákat akarok ragasztani az engedély köteles?
Milyen engedély kell ahhoz ha az autómat át akarom fényeztetni vagy egy spoilert akarok hátulra?
Ha buszsofőr akarok lenni, akkor D kategóriás jogosítvány kell. Ezt olvastam: "Érvényes B és C kategóriás vezetői engedély" (a vizsga megkezdéséhez szükséges) A B kategória autó,...
Ha meghal valaki akkor az út mellé ha keresztet akarok csináltatni és kitenni ahhoz kell valamilyen engedély? És ha igen hol kell kérni?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!